Egy 20 évig tartó kutatássorozat eredményei szerint ugyanis a boldog házaspárok tagjai egészségesebbek is. A tudósok a boldog és problémás házasságok egészségre gyakorolt hatásait megvizsgálva rájöttek, hogy az olyan kapcsolatépítő elfoglaltságoknak, mint a közös programok, az egészségi állapotot is javíthatják.
A című tudományos szaklapban megjelent kutatás elkészítése során a tudósok 1681 önkéntes segítségével vizsgálták meg a házasság és az egészségi állapot kapcsolatát.
A megkérdezetteknek először 11, a kapcsolatukkal összefüggő kérdésre kellett válaszolniuk. A tudósok elsősorban olyan kérdéseket feszegettek, hogy a párok tagjai mennyire értik egymást, milyen gyakran szerveznek közös programokat, és hogy mennyire érzik szeretve és megbecsülve magukat. A résztvevőknek ezt követően 13, a féltékenységgel, feszültséggel és hűtlenséggel kapcsolatos kérdésre is válaszolniuk kellett.
Mindeközben a tudósok egészségi állapotuk szerint is beosztották őket a kiváló, jó, átlagos és rossz egészségi állapotú csoportokba.
Dr. Cody Hollist, a Nebraska-Lincoln Egyetem házasság- és családterápiás szakértője szerint a boldogság és az egészség kéz a kézben járnak. "Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy a jó házasság egészségessé, a boldogtalanság pedig beteggé teszi a házaspárokat , de az egyértelmű, hogy az egészségi állapot és a házasság minősége kihat egymásra."
"Érdekes módon bizonyos esetekben a problémás házasságokban élők egészségi állapota is javult. Ez valószínűleg annak köszönhető, hogy az emberek a stresszes helyzetekben elkezdenek egészségesebben élni, és alkalmazkodóbb magatartásformákat kezdenek el követni" - nyilatkozta dr. Hollist. "Általánosságban azért elmondható, hogy ha jó az egészség jó a házasság, és ez fordítva is igaz."