Csökkenti a stresszt
Ha hozzábújunk a párunkhoz, akkor szervezetünkben egy oxitocin nevű hormon szabadul fel, amely segít, hogy könnyebben tudjunk megbirkózni a stresszel. Emellett erősíti a kötődést, csökkenti a vérnyomást, illetve a kortizol nevű stresszhormon szintjét is.
Jót tesz a szívnek
A felszabaduló oxitocin miatt csökkenő vérnyomás nagyon jót tesz a szívnek, akárcsak az alacsonyabb stressz-szint. Kutatók szerint a nők szervezetére az ölelkezés még előnyösebben hat, mint a férfiakéra, de nekik is nagyon jót tesz.
Csillapíthatja a fájdalmat
Ha valakinek, akit szeretünk, fáj valamije, akkor az ölelés nem csak vigasztalásra jó. Az ilyenkor termelődő oxitocin ugyanis a fájdalomérzékelésre is hatással van, és blokkolni képes a fájdalom jelzéseit. A betegeket, sérülteket ölelgessük minél gyakrabban!
Segít leküzdeni a náthát
A szeretteinktől kapott ölelések erősítik az immunrendszert, így csökkentik az esélyét annak, hogy megbetegedjünk. Ha pedig már betegek vagyunk, segítenek felgyorsítani a gyógyulást.
Erősíti a kötődést
Az oxitocint nem véletlenül hívják szerelemhormonnak. Azok a párok, akik sokat ölelkeznek, csókolóznak, jobban is kötődnek egymáshoz, kevesebbet stresszelnek, és általánosságban véve is egészségesebbek.
Segít az elalvásban
Az oxitocin nyugtató hatása miatt az alvászavarosoknak is jót tehet a gyakori ölelkezés. Vannak, akik sokkal jobban el tudnak aludni , illetve ritkábban ébrednek fel, ha úgy szenderülnek álomba, hogy közben a párjuk átöleli őket.