Ne fojtsunk magunkba semmit!
Ha sírni , kiabálni, dühöngeni támad kedvünk, tegyük meg. Keressünk olyan helyeket, helyzeteket, ahol szabadjára engedhetjük az érzéseinket és az indulatainkat, és adjuk ki ezeket. A szakértők szerint ugyanis azoknál, akik elnyomják az érzéseiket, illetve megpróbálják ésszerűsíteni a fájdalmukat, sokkal tovább tart a "gyászidőszak".
Szakítsunk meg minden kapcsolatot az exszel!
Egy kapcsolatot szinte lehetetlen úgy lezárni, hogy volt párunk arca folyton szembejön a közösségi oldalakon. Érdemes ezért - legalább időszakosan - kikövetni őt. Az is fontos, hogy kerüljük az olyan helyeket, társaságokat, ahol biztosan összefuthatunk - legalábbis eleinte mindenképpen.
Tegyük el szem elől a közös emlékeket!
Lehetőség szerint ne legyenek előttünk folyton a közös képeink, az ajándékba kapott tárgyak. Ha exünk nálunk hagyott valamit, legjobb, ha postán küldjük el neki, vagy megkérjük, hogy olyankor jöjjön érte, amikor nem vagyunk otthon. Minden találkozás csak feleslegesen feltépi a sebeket.
Sportoljunk!
A szakítással járó depresszió egyik legjobb ellenszere a rendszeres mozgás. Először valószínűleg nem lesz könnyű rászánni magunkat, de gondoljunk arra, hogy a sport endorfint termel. Az endorfintól pedig egyre jobban és jobban érezzük magunkat - ráadásul az edzéstől még vonzóbb lehet a külsőnk is.
Ne beszéljünk az exünkről!
Kérjük meg barátainkat és családtagjainkat, hogy egy ideig ne említsék a volt párunkat, és ne is kérdezzenek róla. Ez is sokat fog segíteni abban, hogy gondolatainkat más témák felé tereljük, és szép lassan túl legyünk a szakításon.
Forrás: livestrong.com