Ahogy azt egy közelmúltbeli felmérés is bemutatta, az ismerkedés egyre inkább áttelepül az online térbe. A Stanford és a Új-mexikói Egyetem kutatói megállapították, hogy ma már a szerelmespárok 39 százaléka a világhálón ismeri meg egymást, a munkahelyi kapcsolatok aránya viszont két évtized alatt közel a felére zuhant vissza. A 2017-es adatok szerint az új szerelmek 27 százaléka szövődik szórakozó- és vendéglátóhelyeken. Összességében pedig jól látható az internet térhódítása ez ügyben.
"A kapcsolatteremtés új terepe a játékszabályokat is átírta: a potenciális partnerek száma megsokszorozódott, ugyanakkor egészen kevés információ alapján kell eldöntenünk, érdekes lehet-e a másik. Az ember így találkát szervez találkára, remélve, hogy a nagy számok törvénye alapján egyszer csak megtalálja az igazit" - mutatott rá a HVG Extra Pszichológia magazin cikkében Kugler Judit pszichológus.
A szakember szerint a találkákon a megfelelés kényszere szorongással és stresszel jár. Az eleinte biztató helyzet csalódások, elutasítások sorát hozza magával, amit az önbizalomhiányos emberek kudarcként élnek meg, de mások számára is unalmassá, rutinszerűvé válik idővel az eredménytelen keresgélés. A populáris pszichológia erre a jelenségre alkotta meg a dating burnout, avagy randikiégés kifejezést. Erre jellemző, hogy "a fásult, frusztrált társkereső inkább már nem próbálkozik tovább, amikor a lelkesedés helyébe közöny lép, reményvesztettség, bizalmatlanság üti fel a fejét, esetleg az embert rettegés fogja el az újabb randi gondolatára".
Kugler Judit rámutatott, a probléma többnyire olyankor lép fel, ha valaki görcsösen szeretne társat találni, dacára akár annak, hogy erre még nem áll készen. Szintén gyakran érinti azokat a kiégés, akik úgy érzik, csak egy párkapcsolatban tudnak kiteljesedni, esetleg úgy vágynak mindenáron párra, hogy saját magukkal és az elvárásaikkal sincsenek tisztában. A szakember megoldási javaslatairól ide kattintva olvashat.