Knapek Éva pszichológus a Fókusznak azt nyilatkozta, hogy szakítás után ahhoz hasonló folyamatok indulhatnak el bennünk, mint amikor egy haláleset miatt veszítünk el valakit. "Ez teljesen normális. Hosszú gyászfolyamat, gyászmunka követheti a szakítást, mert valakinek a helye megüresedett az életünkben, és ezek az emberek nem pótolhatók egyik pillanatról a másikra" - magyarázta.
"Szerintem egy szakítás definíciószinten magában hordozza, hogy ez nekünk fájni fog. És hogyha a másik ember valamennyire is fontos volt nekünk, akkor nem kell úgy tenni egymás felé, mintha ez nem fájt volna" - folytatta. Ugyanakkor a közösségi médiában újra és újra megjelenhet az ex. Egyénfüggő, hogy kinek mennyi időre van szüksége a szakítás után, de az elengedést megnehezítheti, ha naponta lecsekkoljuk a másikat a neten.
"Sokan ítélkeznek afölött, hogy ilyenkor emberek törlik egymást a közösségimédia-felületekről, vagy kikövetik egymást. De ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy a másik nem is volt része a múltunknak, már nem fontos, hanem arról szól, hogy nekem a gyászfeldolgozás, a szakítás feldolgozása úgy komfortos, hogy ha nem látok a másikból semmit. Ezzel viszont nem töröltem ki őt az életemből, a múltamból" - magyarázta Knapek Éva. Erről viszont érdemes beszélni a volt partnerrel, hogy ne arról szóljon, hogy még többet bántsuk egymást.