A kutatók arra próbáltak rájönni: mi kellhet ahhoz, hogy megtörténjen az első szerencsés találkozást egy randioldalon férfiak és nők között? Mindehhez pszichológiai, szociológiai, viselkedéstani és IT-szempontokat is figyelembe vettek: hosszas kutatásukat követően mintegy 86 tanulmány elvi és gyakorlati összességét vették alapul, ebből állítottak össze két listát: mit ajánlott és mit nem szabad csinálni az online randioldalakon ?
Ami a képeket illeti: mindenképpen legyen egy olyanunk, amin igazi mosoly van. Ne csak selfiejeink legyenek, ha csoportképeink is vannak, az azt jelzi másoknak, hogy van baráti társaságunk és velük is tudjuk jól érezni magunkat, ha a kép közepén vagyunk és ha még hozzá is nyúlunk valakihez (lehetőleg a felkar környékén), az annál jobban üzeni másoknak, hogy barátságosak vagyunk és fontosak. A nők számára az is felkelti az érdeklődést, ha más nők mosolyognak rá a fényképeken. (Szintén érdemes tudni a hölgyeknek, hogy a férfiak akkor figyelnek fel rájuk a legjobban, ha van rajtuk vörös színű ruha vagy kiegészítő.)
Nem mindegy milyen nevet választunk a társkereső oldalakon
Ha státusz- vagy profilnyitó egymondatos üzenetről van szó: ne használjunk bonyolult szavakat, nem fogunk intelligensebbnek tűnni tőle. Az emberek vonzódnak azon szavakhoz, amiket könnyű megjegyezni és kiejteni, ha pedig könnyebben tudják feldolgozni az információt, az növeli a kedvelhetőséget. Ha rá tudunk venni valakit, hogy elgondolkodjon üzenetünkön és addig is több ideje van arra, hogy nyitóképünket lássa, nagyobb esélye van annak, hogy megkedvel minket.
Ami pedig a profilunkra írt szöveget illeti - 70:30 arányban írjunk arról, hogy kik vagyunk és kit keresünk. A kedvelhetőség pedig fontosabb annál, hogy mit értünk el az életben, az őszinteség és hitelesség pedig felkelti az érdeklődést. Úgyhogy magunkat adjunk és ne színezzük ki a valóságot, úgyis hamar kiderül a találkozások alkalmával, hogy mi volt igaz és mi nem.