A depressziós emberek sokszor arra panaszkodnak, hogy a boldog emberek képtelenek őket megérteni, de egy bostoni pszichológiai kutatás ennek pont az ellenkezőjét bizonyította.
Arra kértek ugyanis depressziós és nem depressziós embereket, hogy szavakra és különböző érzelmi stimulációkra reagáljanak, olykor úgy, mintha egy depressziós tenné, olykor pedig úgy, mint akik nem küzdenek ezzel a mentális betegséggel .
Az eredmény egyértelmű volt: amíg a depresszióval nem küzdők képesek voltak átérezni a depressziósok érzelmeit, fordítva ez nem működött. A depressziósokat tovább vizsgálták, és kimutatták: a mély depresszióval küzdők nemcsak boldogok nem tudnak lenni, de el sem tudják képzelni - még segítséggel sem -, hogy milyen is lehet boldognak lenni.
A páciensek a saját, korábbi boldog időszakukat sem tudják maguk elé vizionálni, ami végképp ördögi kört jelent. "Ha valaki ezt képtelen felidézni, akkor egyrészt elveszti a motivációját a gyógyuláshoz, másrészt még csak meg sem tudja látni a fényt az alagút végén" - nyilatkozta a PsyBlogon a kutatás vezetője, Constance Imbault.
Forrás: hvg.hu