Az ausztrál Beyondblue felmérése 14 ezer orvos megkérdezésével arra az eredményre jutott, hogy az orvosok egyötödében felmerült az öngyilkosság gondolata, egynegyedük depressziós vagy valamilyen enyhe pszichiátriai rendellenességben szenved, és minden hatodik közepes kockázati szinten fogyaszt alkoholt.
Ausztrália fiatal orvosainak közel fele számolt be nagyfokú érzelmi kimerültségről, és a cinizmus magas szintjéről. Rossz mentálhigiénés állapotukért a hosszú és kiszámíthatatlan munkaidő, a haldokló és fájdalmaktól szenvedő betegek kezelésével járó stressz, valamint a félrediagnosztizálás veszélye felelős. Az enyhe pszichiátriai rendellenességek legnagyobb valószínűséggel az onkológusok szenvednek, akik rendszeresen szembesülnek betegeik halálával. A sürgősségi orvosai isznak legnagyobb valószínűséggel közepes kockázati szinten alkoholt, a vidéki orvosok pedig nagyobb eséllyel érik el a káros szintet az alkoholfogyasztásban.
Az orvosok állításuk szerint azért nem kérnek segítséget, mert féltik a karrierjüket, és úgy gondolják, hogy ennél erősebbnek kellene lenniük. A felmérés szerint az orvostanhallgatók tíz százaléka használ valamilyen illegális drogot havonta két-három alkalommal, és az orvosok hat százaléka ír fel magának gyógyszereket szorongás és depresszió ellen.
A Beyondblue elnöke, Jeff Kennett szerint a felmérés eredménye riadót fúj az ausztrál egészségügyi szakemberek közössége számára, és arra hívja fel a figyelmet, hogy tegyenek intézkedéseket a túlhajszolás és a diszkriminatív attitűdök ellen. A szervezet szerint ha az orvosok képtelenek megbirkózni saját mentális problémáikkal, az gátolhatja őket abban, hogy a lehető legjobb ellátást nyújtsák betegeiknek.