A című lapban közzétett kutatás arról is beszámolt, hogy a hiperaktív gyerekek több mint kétharmadánál az orvosok gyógyszeres kezelést alkalmaztak. A vizsgálatot vezető Susanna Visser, a Betegség Ellenőrzési és Megelőzési Központ szakembere ugyanakkor úgy véli, az ADHD-s gyerekeknél, főleg az óvodáskorúaknál a legmegfelelőbb kezelési mód a viselkedésterápia lenne, amit a diagnózis felállítását követően a lehető leghamarabb el kellene kezdeni.
A szakemberek a kutatás során telefonos felmérést készítettek, ahol szerte az Egyestül Államokban több mint 95 000 szülőt kérdeztek meg arról, diagnosztizálták-e valaha is a gyermekét ADHD-val , és ha igen, kaptak-e az állapotukra gyógyszert. A válaszokból kiderült, hogy azoknál, akiknél már diagnosztizálták a betegséget, ötből négy esetben továbbra sem szűnt meg a probléma, illetve, hogy ezeknek az eseteknek 69 százalékában gyógyszeres kezelést javasoltak az orvosok.
A szakemberek ugyanakkor arra még nem tudnak választ adni, vajon a diagnózisok számának növekedése a figyelemzavaros gyerekek számának emelkedése miatt jelentkezett-e, vagy azért, mert az orvosok egyre könnyebben ismerik fel a rendellenességet, és így egyre több esetben születik meg a diagnózis.