A depresszióban szenvedő emberek gyakran eltorzítják a tényeket, és negatívabb színben látják az életüket, mint egészséges társaik. Az ilyen emberek számára úgy tűnik, mintha az idő lassan telne, ezért gyakran mondják, hogy "ólomlábakon jár az idő". A depressziósok azonban valójában pontosabban képesek érzékelni a valóságot, mint boldogabb barátaik és családtagjaik, akik rózsaszín szemüvegen át látják az életet, és mindig a legjobban reménykednek.
Az időérzékük sokkal jobb
A kísérletben az alanyoknak szóban kellett megbecsülniük különböző időtartamokat kettő és hatvanöt másodperc között, majd saját maguktól kellett időtartamokat létrehozniuk. A nem depressziós alanyok túl magas becsléseket adtak a megadott intervallumokra, a saját maguk által létrehozott időtartamot pedig alábecsülték. Az enyhén depressziós betegek viszont mind a verbális becslésben, mind a saját maguk által létrehozott időtartamban pontosnak bizonyultak, bebizonyítva, hogy időérzékük jobb a többieknél.
Kornbrot professzor azt reméli, hogy az új eredmény segít a depressziós betegek kezelésének fejlesztésében , és pozitív hatással lehet a tudatosságon (mindfulness) alapuló depresszió elleni terápiákra is, amelyek az aktuális pillanat tudatos megélésére ösztönzi a betegeket.