.Az UCLA kutatói a 2000 éves kínai harcművészet, a tai chi könnyed, nyugati változatához fordultak. Eredményeiket az American Journal of Geriatric Psychiatry adta közre.
"Ez az első tanulmány, mely bemutatja a tai chi előnyeit az időskori depresszió kezelésében, az eredmények pedig biztatóak" - mondta el dr. Helen Lavretsky, az UCLA pszichiáter professzora.
112 major depresszióban szenvedő, 60 év feletti beteget kezeltek négy héten át antidepresszánssal. Az a 73 személy, akik állapota csak részben javult, tovább szedte a gyógyszert, és 10 héten át vagy tai chi órákat vett, vagy egészségügyi oktatáson vett részt. A tanulmány kezdetekor, majd négy hónap elteltével is felmérték a depresszió, a szorongás, a rugalmasság mértékét, az életminőséget, a kognitív képességeket és az immunrendszer állapotát.
Bár mindkét csoport tagjainál enyhültek a tünetek, sokkal inkább javult azoknak az állapota, akik a gyógyszer mellett tai chi órákra is jártak, mondta el Lavretsky. "Ez a tanulmány megmutatta, hogy egy elmére és testre egyaránt ható mozgásforma, mint a tai chi javíthatja a kezelés kimenetelét az idősek esetén, akik esetleg más egészségügyi problémával is küzdenek. A tai chi segíthet ezeknek a betegségeknek a kezelésében anélkül, hogy újabb gyógyszereket kellene tömni a betegekbe."