A brit orvosok hamarosan depressziót és a pánikrohamokat) küzdő angolok olyan vényre felírt önsegélyező könyvekért mehetnek a könyvtárba, mint a How to Stop Worrying (Hogy vessünk véget a szorongásnak) vagy a The Feeling Good Handbook (Jó közérzet kézikönyve).
Az Egyesült Királyságban mintegy 6 millió ember szenved valamilyen mentális betegségben, és kétharmaduk nem kap semmilyen kezelést. A könyvterápia nem számít újdonságnak, Wales-ben már évek óta alkalmazzák. Elsőként egy cardiffi pszichológus, Neil Frude professzor ajánlott olvasnivalót a betegeinek. Az orvosok 2005-től kezdtek együttműködni a könyvtárakkal, mert sok páciens nem tudta beszerezni vagy megfizetni a neki felírt könyvet.
Wales-ben évente harmincezer önsegélyező könyvet kölcsönöznek, a 10 legnépszerűbb könyv is ebből a kategóriából kerül ki. Kutatások azt mutatják, hogy azoknál a betegeknél, akik legalább egy éve járnak könyvtárba terápiás jelleggel, javulás mutatkozott. Persze az sem mindegy, hogy melyik könyvet vesszük le az önsegélyező polcról. Angliában mindössze 30 címet tartalmaz az a lista, amelyről az orvosok kényszeres, evészavarban szenvedő, depressziós, pánikbeteg , túlterhelt, krónikus fájdalmaktól szenvedő, alacsony önbecsülésű vagy párkapcsolati problémákkal küzdő betegeiknek válogathatnak.