A vizsgálatban 637 fiú és 136 lány adatai vetették össze. Ez a kutatók szerint önmagában meglepő statisztikai aránytalanság, ami rávilágít a lányok diagnosztikájában rejlő nehézségekre, másrészt kutatási problémát is okoz, mivel az adathalmazok vizsgálata általában nagyjából azonos elemű halmazok felhasználásával történik.
A mesterséges intelligencia viszont ezúttal korrigálta az adatokat. A Stanford Egyetem informatikai és statisztikai tanszéke kifejlesztett egy olyan algoritmust , amely képes volt az egyenlőtlen adathalmazok közötti modellezésre. Ennek köszönhetően 86 százalékos sikerrel meg tudta állapítani, hogy az agyi eltérések mely csoportját okozta autizmus fiúknál és lányoknál.
Dr. Vinod Menon pszichiáterprofesszor szerint a kutatás javíthatja az autizmus diagnosztizálását a nőknél, mivel a betegség másképp jelenik meg a női agyban , és ezért valószínűleg más viselkedési tüneteket mutat. Ennek figyelembe vétele egy napon lehetővé teheti az orvosok számára, hogy a lányok és a fiúk autizmusát egyenlőbb módon diagnosztizálják, mivel nem csak a férfiakhoz kötődő tüneteket veszi figyelembe.