Okosító mágnes

Mágnestekerccsel kezelt patkányok agyában új neuronok jöttek létre, ami azt jelentheti, hogy az eljárás embereknél is alkalmazható lesz, főként az időskori elbutulás esetén - olvasható a New Scientist honlapján.

A New York-i Városi Egyetem kutatói öt napon át alkalmazták a mágneses agyi stimulációt (TMS) patkányokon, és ennyi már elegendő volt ahhoz, hogy bizonyos agyi kapcsolataik erősebbé váljanak, elsősorban a tanulással és az emlékezettel összefüggő területeken.

A TMS-t eddig számos agyi betegség esetén alkalmazták, így például depresszió, szkizofrénia kezelésére és a stroke ("fehér" agyvérzés) utáni rehabilitáció érdekében.

Ha a módszerrel embereknél is olyan hatás érhető el, mint patkányoknál, akkor számos elbutulással összefüggő betegség, így az Alzheimer-kór is kezelhető lesz általa, vagy legalábbis lassíthatóak lesz e betegségfajták lefolyása, mivel a TMS erősíteni látszik a gyengülő agyi kapcsolatokat - remélik a szakemberek.

Forrás: MTI - Panoráma

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.