Magány
Kutatások igazolják, hogy azoknál az embereknél, akik nem élnek társasági életet és sokat vannak egyedül, sokkal nagyobb a demencia kialakulásának esélye. Ugyanez a helyzet az Alzheimer-kórral is: a szociális izoláltság megduplázza a betegség kialakulásának esélyét, így járjunk annyit társaságba, amennyit csak tudunk.
Helytelen táplálkozás
Figyeljünk arra, hogy étrendünk rendszeresen tartalmazzon sötét színű leveles zöldeket, például kelt, spenótot, brokkolit és hasonlókat. Ezekben a zöldségekben lutein van, ami nagyon fontos, hogy jó legyen a memóriánk. A zöldségek mellett a tojássárgájában is található lutein.
Mozgásszegény életmód
A rendszeres sport nemcsak az izom-, illetve csontsűrűség-vesztést akadályozza, hanem agyunkat is támogatja. A mozgásszegény életmódot folytatóknál gyakoribb a demencia. Azoknak viszont, akik legalább hetente háromszor 30 percet mozognak, tornáznak, jobb az agyi keringésük, és agysejtjeik is jobb állapotúak.
Dohányzás
Az Egészségügyi Világszervezet kutatásai szerint a dohányosoknak 45 százalékkal nagyobb az esélyük a demencia kialakulására. Adataik szerint emellett az Alzheimer-kór kialakulása és a dohányzás között is van kapcsolat.
Alváshiány
Ha rendszeresen kevesebbet alszunk napi 6-7 óránál, sok egyéb betegség mellett a demencia kialakulásának esélyét is megnöveljük. Ugyanakkor a túl sok alvás sem tesz jót - egy kutatás szerint azoknak, akik rendszeresen többet alszanak napi 8 óránál, 35 százalékkal nagyobb az esélyük a demenciára.
Forrás: care2.com