Rihmer Zoltán pszichiáter, a Magyar Tudományos Akadémia Elméleti Orvostudományi Bizottságának tagja az InfoRádiónak elmondta, nem mindenkinél március első napjaiban, heteiben múlik el a probléma, van, akinél áprilisban vagy legkésőbb május elején, amikor már tartósan megjön a jó idő és a "benapozott órák" száma lényegesen nagyobb. A depresszió időszakonként jön, ritkán krónikus, tartós, de sokszor évszakhoz kötött.
A téli depresszió a betegek 10-12 százalékát érinti, 20-30 százalékuknál tavasszal és ősszel, az évszak változásával összefüggően jelentkezik. Nagyon ritkák a nyári esetek, viszont vannak betegek, akiknél nincs évszakhoz kötöttsége. A tavaszi depresszió sokszor átfedésben van a tavaszi fáradtsággal.
Rihmer Zoltán szerint bizonyos vitaminok hiányában az agyban zajló folyamatok vezethetnek depresszióhoz. Egyes depresszióformákban a megfelelő folsavbevitel például javítja az állapotot. Így van ez az omega-3 zsírsavval és a triptofánnal is, amelyek a szerotonintermelést segítik, ami pedig a megfelelően működő hangulati élethez szükséges.