A Kutató Centrum felmérése alapján a válaszadók 75 százaléka gondolja úgy, hogy túl nagy a nyomás az életében, 22 százalék pedig folyamatos feszültségben él. Az év vége közeledtével ez csak egyre inkább fokozódik, energiatartalékaink vészesen fogynak. A karácsony már közel sem a családi ünnepről, a meghittségről szól, sokkal inkább az ajándékvásárlási rohamokról, az erőn felüli vendégvárásokról és a családi konfliktusok kiéleződéséről. Ehhez jön még az év végi munkahelyi hajtás, ami csak tovább tépázza amúgy is nyúzott idegeinket.
Márpedig a stresszkeltő tényezők állandó jelenléte folyamatosan meríti a test erőforrásait, és hajlamossá teszi a betegeskedésre is. Többek között állandó fáradság, álmatlanság, gyomorgörcs, fejfájás, hát- és ízületi fájdalom, szív- és érrendszeri megbetegedések kísérhetik jelenlétét.
Hogy a negatív következményeket elkerüljük, nagyon fontos, hogy megtanuljuk kezelni a feszültséget. Felmérésekből kiderül, hogy a magyarok tisztában vannak a stressz negatív hatásaival, és igyekeznek levezetni azt: 76 százalék szórakoztató kikapcsolódással lazít, 28 százalék a sportot hívja segítségül, 18 százalék pedig vitaminokkal és étrend-kiegészítőkkel, 12 százalék gyógyteákkal, 8 százalék pedig gyógyszerekkel igyekszik támogatni szervezetét.
Töltődjünk fel!
Ha úgy érezzük, a stressz már teljesen leszívta energiáinkat, a különböző, feltöltődést kínáló terápiák jelenthetik a legjobb választást. A masszázs és a szauna mellett érdemes a relaxációt is kipróbálni, de segíthet felfrissülni a kevésbé ismert hiperbár oxigénterápia (HBOT) is.