A Canadian Medical Association Journal szaklapban közzétett kutatásban 102 000, tizenhét és hetven év közötti férfi és nő adatait elemezték az Egyesült Királyságban, Franciaországban, Belgiumban, Svédországban és Finnországban. Életmódjukat a dohányzás, az alkoholfogyasztás, a testmozgás és az elhízás alapján három csoportba osztották: egészséges, mérsékelten egészségtelen és egészségtelen. Az eredmények azt mutatták, hogy az egészséges életmódot folytató személyek nem rendelkeztek az életmóddal összefüggő kockázati tényezőkkel. A mérsékelten egészségtelen életmódot folytatók egy ilyen kockázati tényezővel, az egészségtelen életmódot folytatók pedig legalább kettővel rendelkeztek.
A kutatásban a résztvevők közel 16 százaléka számolt be arról, hogy munkahelyi stresszt tapasztal. Tíz év alatt a szívkoszorúér-betegség előfordulása 18,4/1000 fő volt a munkahelyi stresszt tapasztalók körében, és 14,7/1000 fő a stresszt nem tapasztalók körében. A szívbetegség aránya az egészségtelen életmódot folytatók között 31/1000 fő volt, míg ugyanez az arány csak 12/1000 fő volt az egészséges életmódot folytatók körében.
Amikor a számításhoz az életmód és a munkahelyi stressz faktorait együttesen vették számításba, a szívbetegség aránya 31,2/1000 fő lett a stressznek és az egészségtelen életmódnak kitettek körében, és körülbelül 15/1000 fő a stressznek kitett, de egészséges életmódot folytató emberek körében.
Dr. Mika Kivimaki, a University College London kutatásának vezetője szerint az eredmények azt bizonyítják, hogy egészséges életmóddal jelentősen csökkenthető a szívkoszorúér-betegség a munkahelyi stressznek kitett emberek esetében.