Kiszámolták, melyik a legrosszabb perce a napnak

Egy felmérés órára és percre pontosan megadta, hogy átlagosan mikor vagyunk a nap folyamán a legstresszesebbek. Természetesen meg is indokolták.

Stresszelünk a reggeli készülődésen, az induláson, aztán azon, hogy elkésünk a forgalom miatt. A munkahelyünkön nyugtalanítanak az asztalunkon halmozódó papírok, a délelőtti értekezlet, a délutáni pluszfeladat. Hogy nem érünk oda a gyerekekért, hogy nem lesz kész a vacsora, hogy hisztibe torkollik a leckeírás vagy az altatás. Elég sok tehát a feszültség a hétköznapjainkban. De mégis, mikor vagyunk a legstresszesebbek? A The Healthy egy közelmúltban végzett kutatás eredményeit közölte.

A nemrégiben 2000 felnőtt megkérdezésével készült felmérés szerint a legstresszesebb időpont a reggel 7:23, méghozzá a tartós reggeli stresszhatások miatt. A nap legstresszesebb időpontját tekintve azonban van némi ingadozás a nemek szerint. A nők jellemzően valamivel korábban találkoznak a nap első stresszes eseményével – a férfiaknál ez csak 8:43-kor várható.

De mégis miért a reggel a nap legstresszesebb időszaka?

A legtöbb embernél azért, mert a nap kezdetén nagyon sok a dolgunk, sok kisebb-nagyobb teendőt kell beiktatni, elintézni, viszont kevés időnk van rá. Ahogy már fent is említettük, a készülődéstől az irodába vezető úton torlódó forgalomig nagyon sok minden okozhat szorongást. De akár az is aggaszthat sokakat, hogy a gyerekeknek sikerül-e időben beérni az óvodába, iskolába (és ha nem, arra mi lesz a reakció a pedagógusok részéről).

stressz, szorongás
A reggeli órákban vagyunk a legstresszesebbek. Fotó: Getty Images

Egy másik állandó küzdelem, ami a reggelt a nap legstresszesebb időszakává teheti, az a túl sokszor megnyomott szundi gomb, illetve az, hogy túl későn kelünk fel. Emellett a további reggeli stresszfaktorok közé tartozik, hogy valamit ráöntünk a ruhánkra, véletlenül összetörünk egy bögrét vagy egy tányért, a nagy sietségben megégetjük a szánkat a reggelivel vagy a kávéval, esetleg nem találunk parkolóhelyet.

Bár az adott helyzetben a feszültség annyira maga alá gyűrhet minket, hogy úgy érezhetjük, nem tudunk megnyugodni, érdemes megtanulni, hogyan kezeljük higgadtan a konfliktushelyzeteket, és tudatosan alkalmazni néhány stresszkezelő technikát.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra