A jelenben éljünk
Nagyon fontos, hogy a jelenben éljünk, és hagyjunk fel az "időutazással". A múlt már nincs, a jövő még nincs, változtatni egyiken sem tudunk, viszont a rajtuk való rágódás és aggódás nagyon sok energiánkat elveszi a jelentől, ahol az igazán fontos dolgok történnek. Azok, amikre van behatásunk. Valójában csak a jelen számít.
Tanuljunk meditációt vagy relaxációs technikát
Minél több stressz van az életünkben, annál fontosabb, hogy megtanuljuk kezelni azt. Ha sosem eresztünk le, a felgyülemlő feszültség előbb-utóbb valamilyen betegség formájában fog a felszínre törni. Tanuljunk meditálni , iratkozzunk be különböző relaxációs technikákat ismertető tanfolyamokra, majd alkalmazzuk mindennapi életünkben is a tanultakat. Hosszútávon komoly következményei lehetnek, ha nem "eresztjük ki "a fáradt gőzt.
Szedjünk magnéziumot
Feszültségekkel teli, zsúfolt időszakokban nem tudjuk csak táplálkozással pótolni a szervezetünk által stressz miatt felélt és hiányzó magnéziumot. Ezért ilyenkor mindenképpen szedjünk magnéziumot és B6-vitamint tartalmazó étrend-kiegészítőt!
A megoldásra koncentráljunk, ne a problémára
Ha a problémára fókuszálunk, egyre idegesebbek leszünk. Maradjunk a jelenben, és ne a sok munkán morogjunk, hanem lássunk hozzá a sok munka elvégzéséhez. Ha nem is sikerül egy nap befejezni mindent, ha ki is csúszunk a határidőből, még mindig előrébb tartunk, mint ha a pániktól bénultan állnánk egy helyben, és fognánk a fejünket.
Aludjon eleget
Bár stresszes időszakokban a legnehezebb erre időt szakítani, ha valaki napi 7-8 órát alszik, könnyebben fogja bírni a gyűrődést. Építsünk a lefekvés köré szertatást, vegyünk forró fürdőt, párologtassunk levendula illóolajat, igyunk meg egy csésze mézes citromfűteát, és már ne bámuljunk LCD-kijelzőt (se okostelefon, se laptop, se tablet) lefekvés előtt egy órával.