Állítsuk be az ébresztőórát 15-20 perccel korábbra, és szánjunk reggelente kicsit több időt magunkra. A reggeli kávénak is nagyjából húsz percre van szüksége arra, hogy hasson - ha ez alatt hagyunk magunknak egy kis időt arra, hogy üldögéljünk, vagy csak ne rohanva készülődjünk, és közben átgondoljuk, mi minden vár ránk aznap, akkor máris nyugodtabban vághatunk neki a feladatoknak.
Használjuk a színek erejét
A hűvösebb, kevésbé élénk színek, mint a kék, a zöld vagy a szürke megnyugtatóan hatnak, mert a szemünkön keresztül az agyunk érzelmekért felelős részét stimulálják. Otthon ilyen színűre festhetünk egy falat, a munkahelyünkön pedig a számítógépünk képernyővédőjét állíthatjuk ilyen színűre, illetve egy színes kendőt is elhelyezhetünk az asztalunkon vagy a székünkön.
Rakjunk rendet
Ha például kiszortírozzuk a szekrényekből, fiókokból a régi kacatokat, nem használt dolgokat, az az elménkre is olyan hatással van, mintha kisepernénk egy nagy halom dolgot, ami terhes, felesleges vagy nem oda való. A rendrakás , takarítás megnyugtathat, csökkentheti a stresszt, tisztább, rendezettebb környezetben pedig mi is összeszedettebbnek, nyugodtabbnak érezzük magunkat.
Nézegessünk macskás videókat
Az interneten nem véletlenül annyira népszerűek az állatos, különösen pedig a macskás videók. Egy stresszes nap után az ilyen vidám kisfilmek nézegetése kutatások szerint kifejezetten pihentető, megnyugtató hatással van az agyra - a nevetés az egyik legjobb fegyver a stressz ellen, úgyhogy vessük be, amilyen gyakran csak lehet.
Forrás: health.com