Inspiráló környezet
Tudás, elhivatottság, kreativitás és nem utolsó sorban csapatmunka. Ennek az egysége az, aminek köszönhetően nemcsak a magyar kardiológia, de már a fiatal szakorvosjelöltjeink is a világ élvonalába kerültek. Már tavaly, az első pacemaker versenyen is elsöprő sikert arattunk, idén pedig a világ 18 országának részvételével zajlott versenyben ismét óriási magyar győzelem született.
"Egy szövődményekkel nehezített pacemaker implantáció (beültetés) nyomon követését, és az annak során kialakult, előre nem látható problémák folyamatos megoldását mutattam be, amit mentoraimmal a városmajori klinikán végeztünk. A beteget a mentoraim kezelték, én pedig szakorvosjelöltként annak tudományos hátterét és pontos esetbemutatását készítettem el, ami nagyon nagy feladat volt. De már maga a munka, és az, hogy a klinikán bizalmat szavaztak nekem, nagyon inspirált és sok erőt adott.
A győzelem pedig olyan elismerés, ami még inkább megerősít abban, hogy nekünk, fiataloknak van jövőnk, vannak perspektívák és munkával, tudásvággyal, elhivatottsággal lehet itthon is boldogulni. Dolgozni kell, sok munkánk van, bele kell adni mindent úgy, hogy közben a beteg legyen mindig az első" - mondta a valenciai verseny után Dr. Dér Gábor, a Városmajori Szív-és Érgyógyászati Klinika 28 éves szakorvosjelöltje.
"A tavalyi győzelmek után nagy volt a tét, hogy idén is tudunk-e olyat mutatni, ami ennyi ország szakembereit majd meggyőzi. És sikerült. Idén is az Ifjúsági Kardiológus Napokon választottuk ki a hazai indulókat. Végül a pacemaker-programozási és után követési szekcióban aspiráló 8 jelölt közül a nemzetközi zsűri döntése alapján Dér Gábor lett a legjobb a Vitatron/Medtronic által szervezett World Pacing Series szimpóziumon. Óriási dolog, hogy mindig tudunk valami olyat hozni a nemzetközi szakmai plénumra, amiben az elsők vagyunk" - mondta Gellér professzor, aki egyébként a városmajori klinikán a nemzetközi sikert elért ifjú kardiológusok egyik mentora.
"Gábor a programozási versenyt nyerte meg, ami a különböző pacemaker működési problémák programozással történő megoldásával foglalkozott. Ez a mindennapok rutinjának a része Magyarországon. Ez megint igazolja, hogy az ilyen nagy volumenű betegellátást végző centrumokban olyan tudást eredményez az esetmennyiség, amelyik nemcsak versenyképes, de kiemelkedő előnyt nyújt még a nálunk nagyobb országok versenyzőinek a tudásához képest is. Az ilyen típusú beavatkozásokat végző intézményekben dolgozó fiatal kardiológusoknak, illetve kardiológus szakorvosjelölteknek lehetősége nyílik az operációkban történő részvételen túl olyan magas színvonalú, tudományos szemlélet elsajátítására is, ami által kellő motivációt, teret és szakmai kihívást kapnak ahhoz, hogy lássák, itthon is van jövőjük.
A dr. Merkely Béla professzor által vezetett Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán olyan szakmai közeget és szemléletet tapasztalnak meg és szívnak magukba, amely természetessé teszi, hogy részt vegyenek a nemzetközi megmérettetéseken. Nekem külön öröm volt, hogy a zsűri társaim maguktól hozták ki őt győztesnek, nekem csak rá kellett bólintanom, vagyis egyöntetű volt a munkájának megítélése" - tette hozzá dr. Gellér László, aki második éve vesz részt aktívan a Pacing World Series szervezésében, illetve a verseny bírálóbizottságában.
"Magyarország mára a világ élvonalába tartozik a kardiológia minden területén, így az egymillió főre jutó pacemaker beültetések számában is. Munkánk elismeréseként is jövőre Budapest ad otthont a világversenynek" - mondta dr. Gellér László, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika elektrofiziológiai részlegének vezetője.