Fehér liszt
Bár a fehér lisztből készült tésztát és péksüteményeket sokan jobb ízűnek találják a teljes kiőrlésűeknél, emiatt nem biztos, hogy megéri őket gyakrabban fogyasztani. A fehér liszt őrlése során ugyanis rengeteg hasznos anyagot, rostot és antioxidánsokat távolítanak el a gabonából, ami miatt az íze ugyan jobb lesz, viszont sokkal kevesebb lesz benne a tápanyag. A rostok hiánya miatt a fehér lisztes termékek lassítják az emésztést, és a szervezetnek ráadásul nem kell energiatöbbletet felhasználnia ahhoz, hogy az ilyen ételeket feldolgozza. Válasszuk inkább a teljes kiőrlésű lisztből készült pékárukat, tésztákat, ha nem szeretnénk egy számmal nagyobb ruhát hordani.
Marhahús
A hagyományos tartású marhák húsában több az antibiotikum, mint azokéban, amiken szabadon tartanak, és füvet legelhetnek. Egy 2013-ban készült tanulmány szerint pedig ezek az antibiotikumok káros hatással vannak az emésztőrendszerünkben található "jó" baktériumokra. Emiatt nem csak az ételek feldolgozását nehezíti meg, ha ilyen húst fogyasztunk, de még a súlyunk is növekedhet tőle, így amikor csak tehetjük, inkább a szabad tartású állatok húsából készült termékekből válogassunk.
Alma
Napi egy alma távol tartja az orvost? Nos, nem feltétlenül. Egy tanulmány szerint bizonyos gombaölő szerek, amelyeket zöldségek és gyümölcsök kártevőmentesítésére használnak, súlynövekedést okoztak egereknél, és a tudósok szerint az emberekre is hasonló hatással vannak. Éppen ezért azt javasolják, hogy az organikusan termesztett verziót vásároljuk belőlük, és ügyeljünk rá, hogy minden zöldséget és gyümölcsöt alaposan megmossunk fogyasztás előtt.
Omega-6 zsírsavak
A chiamagban , dióban, lazacba és tojássárgájában található omega-3 zsírsavak nagyon egészségesek, de nem szabad őket összekeverni az omega-6 zsírsavakkal. Utóbbiakból bőven van a vajban, sertéshúsban, csirkecombban, péksüteményekben - ezek pedig mind lassítják az anyagcserénket. Ráadásul még az inzulinrezisztencia kialakulásának esélyét is növelik. Éppen ezért érdemes ügyelni arra, hogy a zsírfogyasztásunk nagyobb része az omega-3 zsírsavakból tevődjön ki, az omega-6 bevitelét pedig próbáljunk minél inkább csökkenteni.
Forrás: prevention.com