Édesburgonya
Sokan úgy gondolják, az izmosodást épp eléggé segíti - a megfelelő edzések mellett - a fehérjében gazdag étrend. A Journal of Applied Physiology című tudományos folyóirat viszont azt írja, étrendünkben minél nagyobb a különbség a szénhidrát- és proteinbevitelben a fehérje javára, annál inkább csökkenhet a tesztoszteronszintünk . Érdemes hát a "jó" szénhidrátok fogyasztására is odafigyelni - az édesburgonya például remek választás!
Brazil dió
A paradióként is ismert finomságot sem érdemes mellőzni, ha megfelelő tesztoszterinszint elérése, illetve megtartása a célunk, ugyanis magas bórtartalmának köszönhetően segítheti a tesztoszterontermelést. 100 gramm brazil dió elfogyasztásával fedezhetjük a javasolt napi bórszükségletünk 55 százalékát.
Kelkáposzta
Ez a zöldség tele van vassal , illetve indole-3-karbinollal. Utóbbi olyan ásványi anyag, amely segíti az ösztrogén kiürülését a szervezetből, ezáltal a tesztoszteron előállítása még inkább zöld utat kap.
Tojássárgája
Korábban elterjedt, hogy a tojássárgájában sok a koleszterin, de ma már tudjuk, hogy ez az úgynevezett "jó" koleszterin , a HDL, amelyre szükség van többek közt a sejtek membránjának fenntartásához és a megfelelő tesztoszteronszint eléréséhez, megőrzéséhez is.
Tökmag
Ezek a magvak elsőrangú cinkforrások, ami azért fontos, mert a cink segíti a tesztoszteron termelődését. Ezáltal hatékony segítség többek közt a spermák számának és az izomépítés hatékonyságának növelésében is.
Maca gyökér
A Peruból származó maca gyökér nálunk por vagy kapszula formájában elérhető. Fogyasztása pedig több okból is javasolt: például a tesztoszterontermelés-, illetve a spermák mozgékonyságának fokozása miatt is.
Chia mag
Kálium-, cink-, vas- és magnéziumtartalmának köszönhetően a tesztoszterontermelést is elősegítheti. Érdemes tehát a reggeli zabkásánkra szórni egy kanálnyit!
Forrás: menshealth.com