A nyár végi grillezés így lehet egészségesebb

Mivel még napokig kitart a nyárias idő, remek nyárzáró, illetve őszindító program lehet egy hétvégi grillezés. Néhány dologra azonban nem árt odafigyelni.

„A grillezés mindig egy remek nyári program kicsiknek és nagyoknak egyaránt, hiszen ki ne szeretné a hamburgert vagy a ropogósra sült zöldségeket? Mégis hasznos, ha néhány dolgot még a kerti parti hevében is szem előtt tartunk” – olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) közelmúltbeli Facebook-posztjában. Mutatjuk a három aranyszabályt, amelyek betartásával egészségesebbé teheted a családi, baráti grillezést.

grillező fiatalok
Remek nyárzáró, illetve őszindító program lehet egy hétvégi grillezés. Fotó: Getty Images

Figyelj a hőmérsékletre!

A Nébih szerint az első nagyon fontos dolog, amelyre figyelned kell a grillezés során, a hőmérséklet. Élelmiszer-biztonsági szempontból ugyanis elengedhetetlen, hogy az ételek belseje is megfelelően átmelegedjenek és legalább néhány percig folyamatosan süljenek. De a sütési hőmérséklet mellett a sütési idő is igen lényeges. Érdemes továbbá gyakran átforgatni az éppen sülő ételeket, közvetlenül a lángra viszont ne tegg őket, mert megéghetnek.

Figyelj a színre!

Nemcsak a nyers, hanem az égett ételeket sem szabad megenni, ha nem akarsz magadnak rosszat. A szakértők emellett azt ajánlják, hogy a grillezéshez bőr nélküli, illetve kevésbé zsíros húsokat válassz.

Figyelj az étrendedre!

A mértékletességről és a kiegyensúlyozott táplálkozásról ilyenkor se feledkezz meg! A grillezett húsokból és húskészítményekből inkább kevesebb kerüljön a tányérodra, fogyassz azonban mellé friss zöldségeket, gyümölcsöket is!

Hibák, amelyeket sokan elkövetnek grillezéskor
Sokak egyik legkedveltebb nyári szabadidős tevékenysége a grillezés. Nem mindegy azonban, hogyan csináljuk, hiszen számos ponton el lehet rontani.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +9 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő lesz. Egyre többfelé várható eső, záporeső, kiadósabb mennyiség estétől érkezik. A Dunántúlon erős, viharos, míg késő délutántól - kiemelten az északnyugati részén, illetve a Balaton térségében - egyre nagyobb területen erősen viharos széllökésekre kell számítani! Az ország keleti felén csak helyenként élénkül meg a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 9 és 15 fok közé csökken a hőmérséklet. A régióban egy ciklon örvénylik, melynek hatására kettős fronthatás okozhat kellemetlenségeket.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra