Mogyoróvajas teljes kiőrlésű kenyér
Ideális reggeli - nem muszáj mogyoróvajat kennünk a kenyérre, lehet mandulavaj vagy kesudió vaj is. Ami fontos, hogy a kenyér legyen teljes kiőrlésű, mert hosszabb időre jóllakat, és nem emeli meg túlságosan a vércukorszintet sem. Két evőkanál mogyoróvajban 11 gramm fehérje található.
Rizs és bab
Egy csésze fekete babos rizsben (fele-fele arányban keverve) 9 gramm fehérje található. A rizsből érdemes basmati fajtát választani, mert az az egyik legegészségesebb. A bab pedig lehet fehér, vagy vörös fajta is. Ha egy kis avokádót is fogyasztunk mellé, akkor az ételünk extra tápláló lesz, benne egy adag a szervezet számára nagyon hasznos, telítetlen zsiradékkal. A babot tortillába töltve is ehetjük, de ilyenkor figyeljünk arra, hogy a tortilla teljes kiőrlésű gabonából készüljön.
Humusz és pita
Egy negyed csészényi humuszban három gramm fehérje található. Érdemes teljes kiőrlésű pitával párosítani, nem csak finom és laktató, de hosszú időre el is telít. A gabonákban fontos aminosavak találhatók, a teljes kiőrlésűek azért is jobbak, mert magasabb a rosttartalmuk, és értékes tápanyagokból is nagyobb mennyiséget tartalmaznak.
Spenótsaláta
A spenót az egyik legmagasabb fehérjetartalmú zöldségféle, egy csészényi nyers levélben egy gramm fehérje található. Emellett a vastartalma is nagyon magas, és sok benne az antioxidáns. Párosítsuk olajos magokkal, babbal, olívaolajjal, így nagyon sok értékes fehérjét, vitamint és ásványi anyagot juttathatunk vele a szervezetünkbe.
Lencseleves kenyérrel
A kenyér itt is legyen teljes kiőrlésű. A lencse, akárcsak a legtöbb hüvelyes, magas fehérjetartalommal bír, de az aminosavakat hozzá kell pótolni, ezért fontos, hogy kenyérrel, vagy valamilyen teljes kiőrlésű péksüteménnyel fogyasszuk.
Forrás: rodalesorganiclife.com