A moringafa India északi részén őshonos, de magját, leveleit Ázsiában és Afrikában is évszázadok óta használják, napjainkban pedig a világ többi részén is egyre kedveltebb táplálékkiegészítő. Sokféle formában kapható, például kapszulában, kivonatban, porként, olajként vagy teaként. A legegyszerűbb a levelekből készült port használni, melynek íze enyhébben kesernyés, mint a magoké, és a szárított levelek nagyobb koncentrációban tartalmazzák a növény értékes hatóanyagait.
Sok benne a tápanyag
Egy csésze moringamagban 37 kalória, 8,5 gramm szénhidrát, 2 gramm fehérje és kevesebb, mint 1 gramm zsír található. Ez a mennyiség tartalmazza a napi C-vitamin szükséglet 235, a napi vasszükséglet 350, a káliumszükséglet 13, a magnéziumszükséglet 28 és a kalciumszükséglet 3 százalékát. Ezen kívül 19-féle aminosav is található benne. Éppen ezért remek roboráló, megbetegedés után például segíthet gyorsítani a felépülést.
Gyulladáscsökkentő és sejtvédő hatású
Kutatások igazolják, hogy a moringában sok a hasznos antioxidáns, és rendszeres fogyasztása az egész szervezetre nézve gyulladáscsökkentő hatású. Véd az oxidatív stressztől, segít megőrizni a szív egészségét, a benne lévő egészséges zsiradékok pedig csökkentik a koleszterinszintet. A magok hüvelyének rosttartalma magas, így az emésztést is segítheti.
Szerepet játszhat a rákmegelőzésben
Több kutatás is vizsgálta a moringa rákos megbetegedésekkel kapcsolatos hatásait. A legbiztatóbb eredmények a májrákkal, a mellrákkal és a vastagbélrákkal kapcsolatban születtek. A moringát bátran beépíthetjük az étrendünkbe, de mindenképpen készüljünk fel rá, hogy íze markánsan kesernyés. Éppen ezért legjobb, ha kapszula formájában szedjük, esetleg moringaport keverünk valamilyen erőteljesebb ízű italba.
Forrás: care2.com