Ha tehetjük, mindig bébispenótot vegyünk, minél nagyobbak ugyanis a levelek, annál öregebbek és fásabbak. Ezen felül kutatások szerint azok a spenótlevelek, amelyeket fénynek kitéve tárolnak, több tápanyagot tartalmaznak, mint amelyeket sötétben.
A spenót nyersen is egészséges, de megfőzve még inkább, mivel szervezetünk a nyers spenótból kevésbé képes felvenni a tápanyagokat, mint a pároltból vagy a főttből. Mindazonáltal a legegészségesebb módja a spenótfogyasztásnak, ha levet vagy turmixot készítünk belőle. A kutatások szerint így hasznosulnak legjobban a benne lévő vitaminok és tápanyagok.
A spenót oxálsavat tartalmaz, amely gátolja a kalcium és a vas felszívódását. Ezt kiküszöbölendő a spenótot valamilyen C-vitaminban gazdag étel társaságában érdemes fogyasztani. A másik lehetséges módszer, hogy a spenótleveleket legalább két percig főzzük vagy pároljuk, illetve blansírozzuk.
Ha a spenótot lefagyasztjuk, csökken a tápértéke, ezért a legjobb frissen vásárolni és fogyasztani. Próbáljunk mindig organikusat venni, amelyet nem permeteztek semmilyen növényvédő szerrel , mert bizonyos peszticidek maradványait mosással sem lehet eltávolítani.
A spenót nemcsak a szemeknek és a csontoknak tesz jót, hanem az emésztésnek is. Megakadályozza a székrekedés kialakulását, védi a bél nyálkahártyáját, ezen kívül segít megtisztítani a vastagbelet a lerakódott salakanyagoktól. Ráadásul a bőr számára is hasznos: különösen száraz bőrűeknek érdemes belőle sokat fogyasztani.
Forrás: care2.com