Szakértők szerint az egyik ok, hogy az emberek gyakran alábecsülik a fehérjeforrások kalóriatartalmát. Onnantól kezdve pedig, hogy több kalóriát viszünk be, mint amennyit elégetünk, mindenképpen hízni fogunk, akkor is, ha fehérjéből fogyasztunk a legtöbbet.
Túl sok húst eszünk
Egy szép nagy szelet steak remek fehérjeforrásnak tűnik, ugyanakkor zsír is van benne bőven, így meglepően magas a kalóriatartalma. Ha emelni szeretnénk a fehérjebevitelünket, akkor érdemes inkább fehérjében dús zöldségeket, illetve zsírszegény tejtermékeket, például túrót fogyasztani, amelyeknek a magas fehérjetartalma viszonylag alacsony kalóriatartalommal párosul. Arra is figyeljünk, hogy a húsfélékből inkább a sovány változatot válasszuk. Egy adag körülbelül akkora legyen, mint egy pakli kártya.
Nem eszünk elég szénhidrátot
Ha a magas fehérjebevitellel együtt a szénhidrátokét drasztikusan lecsökkentjük, annak az lehet az eredménye, hogy ingadozni kezd a hangulatunk, és a testünk elkezd szénhidrátra éhezni. Ha engedünk a kísértésnek, és szénhidrátot eszünk, akkor hajlamosak leszünk jóval többet enni belőle, mint kellene. A napi kalóriabevitel fele lehet egészséges szénhidrát, mivel az agyunk számára például ez a legfőbb energiaforrás. Ha mértékletesek vagyunk, akkor szénhidrátfogyasztás mellett is adhatunk le kilókat. Válasszunk teljes kiőrlésű gabonaféléket, valamint gyümölcsöket és zöldségeket.
Nem marad elég energiánk edzeni
Ennek szintén a túlzottan lecsökkentett szénhidrátbevitel lehet az oka. Ilyenkor sokkal fáradékonyabbnak érezhetjük magunkat, nem marad energiánk és kedvünk a mozgáshoz, és így hiába eszünk sok fehérjét, hízni fogunk, nem fogyni, vagy legjobb esetben is stagnál a súlyunk. Mindenkinek érdemes kikísérletezni, hogy minimálisan mennyi szénhidrátra van szüksége ahhoz, hogy megfelelően energikus maradjon. A legjobb őket edzés előtt és után fogyasztani.
Nem eszünk elég rostot
A rostok segítenek az emésztésben, és táplálják az emésztőrendszerben élő hasznos baktériumokat. Azokkal, akik igyekeznek minél több fehérjét enni, gyakran előfordul, hogy jóval kevesebb zöldséget, gyümölcsöt és gabonát esznek, mint amennyire a szervezetüknek szüksége van. Ettől lassul az emésztés, és sokkal hamarabb meg is éhezünk, tehát jobb eséllyel többet fogunk enni, és ezáltal több kalóriát is viszünk be.
Forrás: prevention.com