Reggelizés nem fogyasztja le a kövéreket, de nagyobb fizikai aktivitást eredményez a délelőtti órákban, a nap további részében pedig csökkentett táplálékbevitelt lehet tapasztalni. A növekvő aktivitás pedig az egyik legfontosabb módja az egészség javításának, mivel pozitív irányba tereli a mozgásszegény életmódot folytatókat - a kutatók szerint a reggelizésnek ez az egyik legfontosabb előnye.
A University of Bath tanulmányának vezető kutatója, Dr. James Betts kifejtette: „annak ellenére, hogy sok ember úgy véli, nem kell reggelizni , szigorúan tudományos bizonyítékok vannak rá, hogy a reggelizés pozitív változásokat okozhat az egészségben. A tanulmányunk feltárt néhányat e hatások közül, de a reggeli fontossága mindig erősen függ az egyéntől és személyes céljaitól.”
Eddig a kutatók csak azt vizsgálták, hogy a reggelizésnek milyen hatása van a koplalással szemben és a vizsgálatban részt vevőkre bízták, hogy összeállítsák saját reggelijüket. Most azonban további vizsgálatokkal szeretnénk felmérni a különböző típusú reggelik hatását. Ettől azt remélik, hogy ajánlásokat fogalmazhatnak meg a hasznos élelmiszerekre és a szükséges tápanyagokra, amelyek a legjobban hatnak az egészségre.
Dr. Enhad Chowdhury, a tanulmány szerzője leszögezte: „fontos szem előtt tartani, hogy nem mindenki reagál ugyanúgy a reggelire és nem minden reggeli egyenlő. A cukros gabona hatása valószínűleg egészen más, mint egy magas fehérjetartamú reggelié. A kutatási projekt során pontosan fel akarjuk mérni a különböző típusú reggelik hatását az egészségre.”
Forrás: University of Bath