Tojás
Tojást csak feltörve tegyünk a mikróba. Ha főtt tojást akarunk itt készíteni, az rossz ötlet, mivel a mikrohullámok miatt gőz képződhet a héj alatt a sárgájában és fehérjében található vízből, amitől a tojás felrobbanhat.
Papírzacskó
Semmit ne tegyünk papírzacskóban a mikróba, mert a rajta lévő ragasztó és festék mérgező párát bocsáthat ki hő hatására, ami a beszennyezheti a zacskóban lévő ételt. Ráadásul még tűzveszélyes is.
Gyümölcs
A gyümölcsöknek is igen magas a víztartalma , ami mikrózáshoz túlságosan "robbanásveszélyessé" teszi őket. Ha mindenképpen gyümölcsöt akarunk mikrózni, előtte daraboljuk fel, mert így a gőz nem tud a héja alá szorulni.
Fagyasztott hús
Fagyasztott húst csak és kizárólag akkor olvasszunk ki a mikrohullámú sütőben, ha utána azonnal fel is használjuk. Melegítés során ugyanis a hús bizonyos részein a hő miatt baktériumok szaporodhatnak el, ettől pedig megromolhat, ha túl sokáig hagyjuk állni mikrózás után.
Műanyag csomagolású ételek
Az ilyen ételek csomagolása könnyen megolvadhat, ha nem figyelünk oda, és véletlenül túl magas hőmérsékleten vagy túl sokáig hagyjuk őket a mikróban. Ha pedig nem is olvad meg látható mértékben, akkor is káros vegyi anyagok kerülhetnek róla az ételre. Ezért jobb, ha inkább üveg vagy kerámia edényeket használunk a melegítés során.
Alumínium fólia
Az alufóliát rendkívül tűzveszélyes a mikróba tenni, így mindig távolítsuk el az ételről, csomagolásról melegítés előtt.
Forrás: prevention.com