Zsírszegény sütemények
Sok kávézóban, pékségben lehet light süteményeket , muffinokat kapni. Ez általában azt jelenti, hogy a zsiradékok nagy részét valóban kispórolják belőlük, cserébe sokkal több cukrot használnak az elkészítésüknél, hogy megfelelő ízük legyen. A zsírszegény tejjel készült latték, egyéb kávés italok esetében is ugyanez történik.
Fehérjeszeletek
Ezeket a kis, csokihoz hasonlító szeleteket általában úgy állítják be, hogy rengeteg bennük a rost és a fehérje, ami igaz is lehet, viszont mellette nagyon sok cukrot, mesterséges édesítőt és egyéb mesterséges adalékanyagot tartalmaznak, ami miatt a legkevésbé sem nevezhetők egészségesnek. Az edzés utáni fehérjebevitelt érdemes valamilyen más, természetes módon, például fehérjében dús ételek fogyasztásával megoldani.
Nem olajban sült csipszek
Egyre több helyen lehet olyan burgonyaszirmot kapni, amire az van ráírva, hogy bő olaj helyett sütőben sütötték ki, ezért alacsonyabb a zsírtartalma, tehát egészségesebb is. Emiatt aztán nyugodt lelkiismerettel tüntetünk el belőle nagyobb mennyiséget. Pedig az, hogy kevesebb benne zsír, még nem jelenti azt, hogy nem emeli meg túl hirtelen a vércukrot, ami a testünket zsírraktározásra készteti. A legjobban akkor járunk, ha házilag készítünk csipszet a sütőben valamilyen zöldségféléből, például zellerből vagy édesburgonyából.
Pattogatott kukorica
Sajnos csak mítosz, hogy a popcorn minden formájában egészséges és kalóriaszegény nassolnivaló. Sok kukoricafélét genetikailag módosítanak, a bolti popcornokban pedig sok az egészségtelen zsiradék, így magas a glikémiás indexe, ráadásul tipikusan olyan étel, amiből egyre többet és többet akarunk enni.
Agavésziruppal édesített ételek
Az agavészirupról néhány éve terjedt el, hogy nagyon egészséges édesítő, de ez sajnos valójában csak marketingfogás, mivel az agavé akár 97 százaléknyi fruktózt is tartalmazhat. A fruktóz nem tesz jót a májnak és serkenti a szervezet gyulladásos folyamatainak kialakulását is.
Forrás: rodalesorganiclife.com