Ha csak ebben a nyolc órában eszünk egy nap, sem előtte, sem pedig utána, az nem csupán túlsúlyproblémáinkban segít, hanem a kettes típusú cukorbetegség kialakulásának esélyét is csökkenti. Mindezek mellett zsíros és cukros ételeket is nyugodtan fogyaszthatunk, mivel ezen módszer használatával, úgy tűnik, az ilyen típusú ételek sem okoznak gondot. A kutatók úgy vélik: ha rendszeresen táplálkozunk, a test képes felkészülni az egyes étkezésekre és a kalóriaégetésre, így hatékonyabban dolgoz fel minden tápanyagot. A kutatást a kaliforniai Salk Instituteban folytatták le, eredményeit pedig a Cell Metabolism szakfolyóiratban publikálták.
A kutatást végző Satchin Panda professzor és társai úgy vélik: ha a test fel tud készülni a rendszeres étkezésre, akkor az emésztőrendszer szinkronba kerülhet a test többi folyamatával és jobb hatásfokkal is képes feldolgozni az ételt. Ez ugyanakkor abban is segíthet, hogy jobb baktérium-egyensúly alakuljon ki a gyomorban, amely következésképpen jobb anyagcseréhez is vezethet.
A kutatók elmondták: a fogyással kapcsolatban a leggyakoribb tanács az, hogy együnk mást és együnk egészségesen , de mi van azokkal, akiknek nem áll módjában az étrendváltoztatás? Ha nem tudunk változtatni azon, hogy mit eszünk, segíthet-e a fogyásban az, hogy mikor eszünk? A vizsgálat eredményei határozott igennel válaszolnak erre a kérdésre, ráadásul a kialakult pozitív hatások huzamosabb ideig is megmaradnak, nem kötelező a rendszer állandó betartása, lehetnek olyan "csalónapok", amikor bármit ehetünk és bármikor, az alkalmankénti csúszást ugyanis testünk képes tolerálni.