Elbutulhatunk a gabonaféléktől?

Ha pont most evett egy tálka müzlit reggelire, vagy ebédre csak egy szendvicset akart elvinni magával, esetleg a tészta a legkedvesebb étele, ne olvasson tovább!

David Perlmutter, a Perlmutter Egészségügyi Központ neurológusa szerint szoros kapcsolat van az életvitel, a modern étrend és a demencia között. Dr. Perlmutter nemrég Grain Brain: The Surprising Truth About Wheat, Carbs, and Sugar - Your Brain's Silent Killers címmel megjelent könyvében részletesen kifejti, hogy miért lenne szükség arra, hogy szinte teljesen elhagyjuk étrendünkből a gabonaféléket. A teljes kiőrlésű változatokat is.

Perlmutter szerint a gabonafélék fogyasztása demenciát, krónikus fejfájást, depressziót, epilepsziát és más, súlyos egészségügyi panaszokat okozhat. "Még az egészséges gabonafélék is ADHD-t, szorongást, krónikus fejfájást, depressziót és hasonló gondokat okozhatnak" - írja a honlapján.

Dr. Perlmutter elképzelései szerint agyunk akkor működik a legjobban, ha zsírokat és fehérjéket fogyasztunk, a gabonák azonban károsítják és elpusztítják az agyműködést. "Az Alzheimer-kórhoz hasonló súlyos betegségek nagyobb életmód- és étrendbeli változtatásokkal könnyedén megelőzhetők."

"Az életmód rendkívül meghatározó az Alzheimer-kór kialakulásának szempontjából , de ezt az információt valahogy eddig még senki sem hozta nyilvánosságra."

Demenciát okoz a müzli?

Dr. Perlmutter szerint az Alzheimer-kór kialakulási esélye drámaian csökkenhet, ha valaki 60-80 grammnyi szénhidrátnál kevesebbet fogyaszt naponta, növeli a zsírbevitelét (elsősorban extra szűz olívaolajjal, kókuszolajjal, szabad tartásban nevelt marhahússal és vadon fogott halakkal), rendszeresen mozog és DHA-tartalmú étrendkiegészítőket szed.

"Ez az étrend jóval közelebb áll a mindenkori ember étrendjéhez. Korábban az emberek étrendje 75 százalék zsírból és 5 százalék szénhidrátból állt. Egy átlag amerikai étrendje ehhez képest manapság 60 százalék szénhidrátból és 20 százalék zsírból áll."

"Az emberi gének az évezredek során alkalmazkodtak a zsírban gazdag, szénhidrátban szegény étrendhez, de a mérleg nyelve az óta átbillent, és manapság sokkal több szénhidrátot fogyasztunk, mint korábban, ez pedig rendkívüli módon károsítja az agyunkat."

Dr. Perlmutter a tett nyilatkozatában elmondta, hogy szerinte az alacsony zsírtartalmú étrend tehető felelős a modern betegségek nagy részéért. "Érdekes módon a több zsírt fogyasztó emberek szervezete sokkal kevesebb zsírt raktároz, mint azoké, akik kerülik a zsírokat és inkább szénhidrátokat esznek."

Természetesen Dr. Perlmutter elképzeléseinek is vannak kritikusai, akik főként azt hozzák fel az orvos ellen, hogy könyvében főleg személyes tapasztalatokra, egyéni esettanulmányokra, és véleményekre hagyatkozik, vagyis állításai mindenféle tudományos alapot nélkülöznek.

Más szakértők attól tartanak, hogy az emberek a könyvet elolvasva az étrendjükben addig szereplő szénhidrátokat hússal és tejtermékekkel akarják majd pótolni, ami viszont megnövelheti a szív- és érrendszeri betegségekre való hajlamukat.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

A még felhősebb tájakon is gomolyosodik a felhőzet, így ott is, mint másutt napos, gomolyfelhős idő várható. Legfeljebb néhol fordulhat elő kisebb záporeső. A déli szél az ország nyugati felén megélénkül, melyhez Sopronnál olykor erős széllökések is társulhatnak. A délutáni 15, 20 fokról késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra