Ha sok zöldséget eszünk, akkor nem nyúlhatunk mellé: jöhetnek nyersen, pirítva, párolva, alacsony kalóriatartalmuk és magas rosttartalmuk miatt csempésszünk belőlük minél többet a vércukorszint-csökkentő étrendbe - lehetőleg olyanokat, amelyeknek alacsony a szénhidráttartalma. Ilyen a kelbimbó, a cukkini, a padlizsán, a leveles zöldek, a gomba és a paradicsom. A leveles zöldek közül a mángold, a kel, a spenót, a salátafélék jó, ha napi szinten bekerülnek az étrendbe, mert sok bennük a B-vitamin, a kalcium , a rost, a vas és a magnézium is.
Ezért fogyasszunk zöld teát
A béta-glukánban gazdag zabpehely sem véletlenül olyan népszerű az egészségesen táplálkozók körében. Reggelire fél csésze nemcsak a koleszterin-, hanem a vércukorszintet is segíthet csökkenteni. Az adagokat pontosan mérjük ki, mert bár egészséges, mégiscsak szénhidrátforrás!
A diófélék szintén helyet kaphatnak az asztalunkon - pirítva, sótlanul. A kesu és a mandula különösen jó ötlet, mivel sok bennük a magnézium , ez az ásványi anyag pedig részt vesz a vércukorszint szabályozásában is. A hüvelyeseket is fogyasszuk bátran, mert szintén sok bennük a magnézium, de a rost és a kálium is, lassú felszívódású szénhidrátot tartalmaznak, a fehérjetartalmuk is magas, ráadásul még olcsók és könnyen hozzáférhetők is. A lencse, a vesebab és a fekete bab a legegészségesebb. Érdemes megbarátkozni a quinoával is, amely nemcsak a vércukorszintet, hanem a vérnyomást és a trigliceridszintet is segíthet kiegyensúlyozni. Nem mellesleg tele van fehérjével, káliummal és magnéziummal is.
Az italok közül a vércukorszint csökkentésére az egyik legjobb a zöld tea , mivel a benne található EGCG nevű katekin segít a vércukorszint szabályozásában. Ráadásul még a szabad gyökök káros hatásaitól is véd, így jót tesz az ereknek és a szívnek.
Forrás: care2.com