A CureJoy gyűjtése alapján az alábbi ételeket érdemes fogyasztani, hogy ne legyen cinkhiányunk.
Osztriga, tengeri herkentyűk
Egy adag osztrigában benne van a napi cinkszükségletünk több mint duplája. Fogyaszthatjuk nyersen, levesként, de sütve is. A tenger gyümölcseiben is sok a cink, különösen a rákfélékben, így ha tehetjük, fogyasszuk őket legalább hetente egy alkalommal.
Marhahús, bárányhús
Egy adag marhasteakben benne van napi cinkszükségletünk csaknem fele. A vörös húsok fogyasztását nem szabad túlzásba vinni, de heti-egy két alkalommal bátran ehetünk ilyesmit. A bárányhús is nagyszerű cinkforrás, bár kicsit nehezebb hozzájutni, mint a marhahúshoz. Ha tehetjük, mindig szabad tartású állatok húsát fogyasszuk.
Csirkehús
Azoknak sem kell aggódniuk, akik a fehér húsokat részesítik előnyben, mert a csirkehúsban is bőven van cink, egy adagban a napi szükségletünk körülbelül egynegyede található meg.
Magok, diófélék
A tökmagban, a szezámmagban és a lenmagban található a legtöbb cink. Keverhetjük őket a reggeli müzlinkbe, pirítva megszórhatunk velük salátákat, húsételeket. A diófélék közül a kesudiót, a földimogyorót és a mandulát érdemes gyakran fogyasztani, ha több cinket akarunk bevinni, de csak mértékkel, mert kalóriatartalmuk viszonylag magas.
Hüvelyesek
A hüvelyesek nemcsak növényi fehérjében, hanem cinkben is gazdagok - különösen a babfélék, a csicseriborsó és az edamame, vagyis a zöld szójabab.