Karfiol, kefir, cékla
Bár a karfiol jóval kevesebb figyelmet kap, mint zöld rokona, a brokkoli, de jó tudni, hogy ezzel a zöldségfélével is igen jól járunk. Elsőrangú C-vitamin - és rostforrás, valamint a brokkolihoz hasonlóan ebben a növényben is jelen van a rákellenes hatásáról ismert szulforafán nevű vegyület. Szintén rákellenes, valamint gyulladáscsökkentő hatásai miatt érdemes étrendünk részévé tenni a kefirt is. Ez a tejtermék kevésbé népszerű, mint a natúr joghurt, viszont nagyon egészséges.
Céklát is szedjünk gyakran a tányérunkra, ugyanis a lilás zöldség szintén kiváló védelmet nyújthat a rák és más krónikus betegségek ellen. Levének rendszeres fogyasztásával pedig hatékonyan csökkenthető a vérnyomás, illetve fokozható az agy vérellátása is.
Szardínia, lencse, tempeh
A szardíniát röviden akár úgy is jellemezhetnénk, hogy apró hal, jelentős tápértékkel. Remek omega-3-forrás , emellett gazdag B12-vitaminban, D-vitaminban és kalciumban is. A lencse szintén kiváló választás lehet - húsételek mellé, de akár a hús helyettesítésére is. Segítségével nemcsak rosthoz és fehérjéhez jutunk, hanem sokkal kevesebb zsírt is viszünk be a szervezetünkbe. A szójából készülő tempeh is egy olyan élelmiszer, amellyel remekül lehet helyettesíteni a húst. Érdemes minél gyakrabban fogyasztani, ugyanis fehérjében, káliumban és kalciumban gazdag.
Articsóka, aszalt szilva
Az articsóka egésze ehető - a levelek is -, és csak 60 kalóriát tartalmaz. Rosttartalma elég magas, zsírtartalma viszont elenyésző. Ezen kívül az aszalt szilva is elsőrangú rostforrás, emellett tele van antioxidánsokkal. Negyed csészényi mennyiség 104 kalóriát tartalmaz, valamint biztosítja napi rostbevitelünk 12 százalékát. Fogyaszthatjuk magában, de kisebb darabokra vágva smoothie-k, sütemények, müzlik, szószok és akár húsételek izgalmas hozzávalójaként is.
Forrás: webmd.com