A chipsek, rágcsálnivalók, perecek és ropik igen sósak, így összezavarhatják a szervezetünket, és akkor is éhesebbnek érezzük magunkat, ha valójában csak szomjasak vagyunk. A sótartalom hatására ugyanis a szervezetünk dehidratálttá válhat.
Emellett ezekben a rágcsálnivalókban minimális a rosttartalom, ezért nincs ami "eltelítsen", vagyis anélkül veszünk magunkhoz nagyobb mennyiségű ételt (és kalóriát), hogy valódi tápanyagokkal is ellátnánk a szervezetünket.
A diétás üdítőkről nagyon sok rosszat lehetett már hallani, többek között hogy alacsony kalóriatartalmuk ellenére hozzájárulhatnak a cukorbetegség és az elhízás kialakulásához. A cukormentes, pontosabban mesterséges édesítőszerrel készült üdítőktől azonban még éhesebbek leszünk, ugyanis az édes íz számos receptort aktivál az agyban - azt várjuk, hogy édes íz mellé kielégítő mennyiségű szénhidrát és kalória társul, de a diétás üdítőknél ez nem történik meg, vagyis becsapjuk a szervezetünket. Hasonló a helyzet minden olyan élelmiszerrel, mely cukorpótlóval, mesterséges édesítőszerrel vagy cukorhelyettesítővel készül.
A gyümölcslé cukortartalma éhséget okoz
A gyümölcslé sajnos nem más, mint egy pohárnyi cukor, még akkor is, ha különböző hangzatos feliratok szerepelnek a dobozon (például, hogy nem tartalmaz hozzáadott cukrot vagy hogy frissen facsart). A gyümölcs azért lehet jó választás, mert a magas cukortartalma mellé magas rosttartalom is társul, így nemcsak az ízlelőbimbóinkat elégíti ki, de a gyomrunkat is eltelíti.
Gondolta volna, hogy az egészségesnek beállított reggeli gabonapelyhek is csak még éhesebbé tehetnek? Egyrészt meglepően sok bennük a cukor (főleg, mert a legtöbben nem tartjuk be az ajánlott adagolást, és jóval többet eszünk ezekből a kelleténél), másrészt minimális bennük a rost. Ez a kombináció pedig hirtelen megugró vércukorszinttel, becsapott aggyal és üres, tápérték nélküli kalóriákkal jár együtt.