Zabpehely/zabkása
Az egyik legideálisabb étel reggelire, amelyet keverhetünk tejjel, növényi tejjel, joghurttal, és adhatunk hozzá friss vagy szárított gyümölcsöt, mogyoróvajat, olajos magokat vagy akár csokoládét is. A zabkása rendkívül változatosan elkészíthető, lassan felszívódó szénhidrátot tartalmazó étel, amelyet nem csak reggelire, de kisebb mennyiségben akár tízóraira vagy uzsonnára is fogyaszthatunk.
Kefir
Fehérjében gazdag, probiotikus hatású tejtermék, amely ideális lehet például reggelire olyanoknak, akik ébredés után nem tudnak sokat enni. Jót tesz az emésztésnek, egészséges - ha nem szeretjük az ízét, friss gyümölcsökkel vagy spenóttal smoothie-t vagy zöld turmixot is készíthetünk belőle.
Kemény tojás
Kevés benne a kalória és sok a fehérje. Tehetjük szendvicsbe, keverhetjük salátába, lehet főzelék-feltét, de magában is ehetjük tízóraira vagy uzsonnára. Előnye, hogy előre elkészítve egy kis műanyag dobozban bárhová magunkkal vihetjük, és elővehetjük, ha hirtelen szeretnék bekapni pár falatot.
Olajos magok
Mogyoró, mandula , pisztácia, tökmag - sok egészséges zsírt és rostot tartalmaznak, és segítenek kordában tartani az étvágyat. Süteményekbe is tehetjük, vagy pirítva sült tésztás vagy rizses ételek tetejére is szórhatjuk őket.
Chia mag
Nagyon magas a rosttartalma, minden nap érdemes enni belőle, smoothie-ba, joghurtba, salátába vagy zabkásába keverve. Egy kis növényi tejjel és édesítővel chia pudingot is csinálhatunk belőle, ami desszertként is bármikor megállja a helyét.
Leveles zöldek
Saláta, kel, spenót és társaik: rántottába, turmixba keverve, salátaként vagy főzelékként elkészítve is fogyaszthatók, és érdemes mindennap enni belőlük. Igen gazdagok A-, C- és K-vitaminban, vasban, és bőven van bennük magnézium is. Az már csak hab a tortán, hogy a rosttartalmuk magas, viszont kevés bennük a kalória.
Forrás: womenshealthmag.com