Méz
A mézet például kifejezetten gyakran hamisítják, mivel nem olcsó. A legtöbb esetben különféle cukrokkal ütik fel, például nádcukorral, répacukorral vagy kukoricasziruppal. Éppen ezért amikor csak tehetjük, vásároljunk termelői mézet . A Bee America szerint van egy gyors és egyszerű teszt arra, hogy megállapítsuk, milyen minőségű a méz, amelyet vettünk: egy teáskanálnyit öntsünk egy pohár vízbe, és nézzük meg, hogy mi történik. A jó minőségű mézet el kell keverni, hogy feloldódjon a vízben, míg a hamisított, illetve gyenge minőségű magától feloldódik keverés nélkül is.
Fahéj
A megvásárolt fahéj sem mindig eredeti, a Bon Appetit magazin szerint például az amerikai piacon kapható fahéj nagy része valójában cassia kéreg, amely egy örökzöld teaféle, és erőteljesebb íze van a fahéjnál. A ceyloni fahéjrudakat őrlés előtt egyszerű megkülönböztetni, mivel a fahéjrúd vékony, és papírszerűen felpöndörödik, míg a cassia csupán egy darab lapos kéreg.
Kávé<br /><strong></strong>
A kávéval szintén legyünk körültekintőek, mivel szinte bármit belekeverhetnek, ami por állagú és barna, hogy növeljék a súlyát - például kukoricát, ágakat vagy árpát. A legjobb ötlet, ha őrölt kávé helyett szemeset veszünk, és otthon daráljuk meg.
Olíva olaj
Az olíva olaj is a gyakran hamisított ételek közé tartozik, és sajnos attól, hogy a címkére ráírják, hogy extra szűz, még nem feltétlenül van így, mivel egyes gyártók más növényi olajokat is kevernek bele. Mielőtt megvesszük az olajat, ellenőrizzük a szüretelési időt a címkén - ha nem tüntették fel, inkább ne vegyük meg. Nézzük meg azt is, hogy található-e az üvegén a csomagolás helyéről származó ellenőrzőpecsét.
Halak, halkonzervek
A halak, halkonzervek esetében sem ritka, hogy mást adnak el, mint amit a csomagoláson írnak. Ha például a fajtához képest szokatlanul olcsó bármilyen halas termék, akkor ez már mindenképpen intő jel lehet.
Forrás: care2.com