Amikor cukros ételeket fogyasztunk, akkor az ezekben található cukor egy részét energiaként felhasználják a sejtjeink, a felesleg azonban fehérjékkel keveredve olyan melléktermékeket hozhat létre, mely felgyorsítja az öregedés folyamatát. Ezt elsősorban a bőrben lévő kollagén roncsolásával teszi. A kollagénnek köszönhetően marad feszes és fiatalos az arcunk.
Az alkohol, különösen a bor káros hatása a fogakon is meglátszódhat, egyrészt azért, mert elszínezheti a fogakat, másrészt pedig a benne lévő savak felgyorsítják a fogzománc erózióját. A rossz, sárgás fogak pedig szintén öregítenek!
A sós ételek miatt könnyen felgyűlhet a szervezetünkben a folyadék, és emiatt könnyen felpüffedhet az arcunk, a kezünk. A táskás szemek mindenképpen öregítenek. A só rengeteg félkész ételben, ételízesítőben, mártásokban is megtalálható. A só mellett a feldolgozott húsokban, kolbász- és felvágottfélékben a szulfitok is öregítő hatásúak, ezek ugyanis gyulladásokat okozhatnak a szervezetünkben, ez pedig felgyorsítja a bőr ráncosodását.
Fiatalos kinézetünket a só, az alkohol, a transzzsírsavak is veszélyeztetik
A fűszeres ételek miatt fellángolhat a rosacea , de egyes szakértők szerint a menopauza idején lévő nőknek minél kevesebbet kellene ezekből fogyasztani, ugyanis ilyenkor még érzékenyebb lehet ezekre a szervezet. A fűszeres ételek kitágítják a vérereket, ennek következtében a bőrünk foltosnak, vörös árnyalatúnak és kevésbé feszesnek tűnhet. A fűszeres ételek gyakori fogyasztása az erek tartós károsodását is okozhatja.
Bár a limonádé nagyon kellemes frissítő lehet egy nyári napon, de a külsőnknek sajnos egyáltalán nem tesz jót. A cukor káros hatásairól már szóltunk, a citromlé a savasságával pedig tönkreteheti a fogainkat. Hasonló hatással lehetnek a szervezetünkre az energia- és izotóniás sportitalok is.
A transzzsírsavak a testünk minden sejtjének rosszat tesznek, és ez alól a bőrünk sejtjei sem számítanak kivételnek. A transzzsírsavak ugyanis fokozzák a gyulladást, tönkretehetik a kollagént, és sokkal érzékenyebbé tehetik a bőrünket az UV-sugárzásra. A napfény felelős az öregedési folyamatok nagy részéért, ezért a transzzsírsavak kétszeresen is felgyorsíthatják a kedvezőtlen folyamatokat.