Ezekkel turbósítsa az immunrendszerét

Sokszor elég lenne megfelelően táplálkozni a betegségek elkerülésére. Adunk néhány tippet, mit fogyasszunk megfázás, influenza ellen.

Azt mindenki tudja, hogy az őszi és téli időszak kedvez a megfázásos, influenzás járványoknak. Sőt, sokan a legfontosabb megelőző szabályokkal is tisztában vannak. Étkezés előtt és mosdóhasználat után kezet kell mosni , tüsszentés és köhögés esetén el kell takarni a szánkat és orrunkat, az élelmiszereket, különösen a nyersen fogyasztottakat alaposan meg kell mosni, és még sorolhatnánk. De ha betartunk minden óvintézkedést, a betegség akkor is ránk törhet. Csak akkor bízhatunk jobban az egészségünkben, ha az immunrendszerünk megerősítése érdekében is megteszünk minden tőlünk telhetőt.

Kamillateát a megfázás ellen

A kamillatea gyulladáscsökkentő hatását mindenki ismeri. De a londoni Imperial College kutatói korábban azt is kimutatták, hogy fogyasztása segít megelőzni a betegséget. Azoknak az embereknek, akik naponta öt csészényit felhörpintettek két héten át, megnőtt a vérükben a polifenolok szintje, amelyet már sikerült összefüggésbe hozni az erősebb baktériumellenes védelemmel. A kamillatea emellett megemelte a glicin szintjét is, enyhe idegnyugtató hatással van a szervezetre.

Tönkreteszi a sok alkohol az immunrendszert A fiatalok alkoholfogyasztási szokásait befolyásolja, hogy gyakran meg sem érzik, hogy mennyit isznak, kevésbé lesznek másnaposak és a következményeket sem gondolják olyan súlyosnak. A valóság azonban az, hogy az alkoholizálás tönkreteszi a fiatalok immunrendszerét. Kattintson a részletekért!

Zabbal erősített makrofágok

A szervezetünk gyilkológépei a makrofágok , azok a fehérvérsejtek, amelyeket a csontvelő termel, hogy járják a szervezetet és harcoljanak a baktériumokkal, vírusokkal és egyéb betolakodókkal. De muníció nélkül egyetlen hadsereg sem képes működni. A makrofágoknak béta-glükánokra van szükségük, ami a rostos élelmiszerek egyik komponense. A legjobb forrása ennek a zab, ezért jó a zabpehely fogyasztása. Aki szereti a zabkását, azzal is próbálkozhat.

A paradicsomban gazdag étrend is erősíti az immunrendszert
A paradicsomban gazdag étrend is erősíti az immunrendszert

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Saláták sikerre hangolva

Egy, az Iowa State University által közreadott tanulmány szerint az étrendben szükség van a zsírokra, hogy a szervezet felszívhasson néhány olyan, a zöldségekben megtalálható tápanyagot, amelyek fontosak a betegségek elleni küzdelemben. A zsírmentes öntetet fogyasztók szervezete nem tudja felszívni azokat a karotinoidokat és antioxidánsokat, amelyek a leginkább kapcsolódnak a jobb immunitáshoz. Ezért az olívaolaj vagy a dióolajok fontosak a saláta dresszingekben. Például 2 vagy 3 rész extra szűz olívaolaj 1 rész ecet vagy 3 rész szezámolaj és 1 rész rizs borecet tökéletes szolgálatot tehet az egészségnek.

A tejsavó mint csodafegyver

Olykor egy kupica pálinka csodákat tesz a bujkáló fertőzés ellen, de a tejsavófehérje sokkal hatékonyabb immunerősítő. A tejsavó gazdag cisztein aminosavban, amely glutationná alakul a szervezetben. A glutation egy erős antioxidáns, amely erősíti a sejteket a bakteriális vagy vírusos fertőzéssel szemben.

A fitneszboltokban jó minőségű tejsavófehérje készítmények vásárolhatók. Ezek egy része az aktív sportolóknak, egy másik része az öregedés elleni harchoz ad támaszt. Persze a joghurt fogyasztása is remek. A joghurt tetején megjelenő tiszta folyadék a tejsavófehérje, csak vissza kell keverni.

Paradicsomos pajzs

Egy jó forró zöldséges csirkeleves különösen jó a megfázás elleni harcban. De egy paradicsomos minestrone még hatásosabb lehet. Egy, az American Journal of Clinical Nutritionban megjelent tanulmány szerint megfigyelték, hogy három hetes paradicsomban gazdag étrend milyen változásokat hozott a paradicsommenteshez képest. A paradicsomozás időszakában a fertőzés ellen küzdő fehérvérsejtek 38 százalékkal kevesebb kárt szenvedtek el a szabadgyökök miatt - a szabadgyökök azok az atomok a testben, amelyek kárt tesznek a sejtekben és destabilizálják őket -, mint amikor nem ettek paradicsomos ételeket. A kutatók úgy gondolják, hogy a likopin a paradicsomban antioxidánsként működik, segítve a fehérvérsejteknek, hogy ellenálljanak a káros szabadgyökök hatásának.

Hatékony sportitalok

Egyes vizsgálatok szerint a sportitalok nem csak energiával látják el a szervezetet, illetve segítenek a regenerálódásban a kemény fizikai igénybevétel után, de akkor is hasznosak, ha védekezni kell például az influenza ellen. Egy tanulmány szerint a megvizsgált triatlonosok, ha intenzív edzés közben negyedóránként elfogyasztottak egy kis pohár sportitalt, a szervezetük sokkal jobb immunválaszt adott, mint amikor placebót ittak.

Bor, bor, bor

A bor segíti az étvágyat, jó a szívnek, segíthet kivédeni az ételmérgezést, mielőtt az megtörténne. Tudósok az Oregoni Állami Egyetemen megállapították, hogy a bor az élelmiszerekben három leggyakoribb kórokozót (E. coli, Listeria, és a szalmonella) is semlegesítheti. A laboratóriumban kimutatták, hogy a bor alacsony pH mellett megzavarja a kórokozók genetikai anyagát. Minden bornak van ilyen hatása, mondják a kutatók, de vörösek, a leghatásosabbak.

Tüzes falatok

Számos állatkísérlet és laboratóriumi vizsgálat kimutatta, hogy a kapszaicin - az a komponens, amely a paprikát olyan tüzessé teszi - segít megelőzni a betegségeket. Az egyik vizsgálatban egerek kaptak napi dózisban kapszaicint és csaknem háromszor több ellenanyag-termelődött a sejtjeikben három hét után, mint azokban a példányokban, amelyeknek nem adtak kapszaicint. A több antitest pedig kevesebb megfázást és fertőzést jelent. Lehet, hogy a csípősség egy darabig kellemetlen, de segít a szervezetből eltávolítani pár veszélyes tényezőt.

Forrás: womenshealthmag.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap, és az Északi-középhegység területén is javulnak a látási viszonyok. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra