Gyomorégésre kurkuma
A kurkuma gyulladáscsökkentő hatásairól sokat olvashattunk már, de kevesebben tudják, hogy a gyomorégés ellen is alkalmazhatjuk. A kesernyés fűszerek, mint amilyen a kurkuma is, segítik az emésztést és megakadályozzák a gyomorsav pangását. Természetesen, a túl fűszeres ételek fokozhatják a gyomorégés tüneteit, ezért mértékkel fogyasszuk, vagy használjunk kurkumakivonatot tartalmazó kapszulát.
Fejfájásra rozmaring és gyömbér
A rozmaringfőzet segít kitágítani az ereket, így képes csökkenteni a vérnyomást, ami a lüktető fejfájás egyik okozója. A gyömbérben pedig egy olyan hatóanyag található, mely megakadályozza a vérerek összehúzódását. A gyömbér tehát biztosítja az egyenletes véráramlást, ami elengedhetetlen a migrén megelőzéséhez . Gyors megoldást jelenthet, ha friss gyömbért narancslébe reszelünk és megisszuk, vagy elrágcsálunk néhány szem cukrozott gyömbért.
Rovarcsípésekre borsmenta
A borsmenta több irányból is segít a rovarcsípések ellen : illóolaja a csípésre dörzsölve azonnal hűsít, így nem viszket annyira, ugyanakkor fokozza a véráramlást, ami felgyorsítja a méreganyagok elszállítását az érintett területről. Ennek köszönhetően a duzzanat is hamarabb lelohad. A borsmenta illóolajával azonban bánjunk óvatosan, mert irritáló hatású lehet!
Fogfájásra szegfűszeg és szezámmag
A közvetlenül a fájó fogra dörzsölt szegfűszeg-olaj (vagy az óvatosan elrágcsált egész szegfűszeg) csökkenti a fájdalmat, emellett enyhe antibakteriális hatása is van, melynek köszönhetően kevésbé kell tartanunk az íny begyulladásától. A szezámmagnak pedig a kutatások szerint hét olyan összetevője is van, mely képes csökkenteni a fájdalmat. Készítsünk főzetet egy rész szezámmagból és három rész vízből, és öblögessünk vele naponta!