Matcha tea. A matcha harminc napig "érlelt", szárított, majd porrá őrölt zöld tea. Az előkészítési eljárásnak köszönhetően a tea klorofilltartalma igen magas. Egy 2009-es kutatás szerint a matcha tea lelassítja a vese és a máj károsodását cukorbeteg patkányokban, az antioxidánstartalmának köszönhetően pedig számos, öregedéssel vagy környezeti ártalmakkal összefüggő betegség gyógyításában is szerepet játszhat.
Plantain. A plantain, vagyis a főzőbanán jóval nagyobb, kevésbé édes és keményítőben gazdagabb, mint jól ismert sárga fajtája. Közép-Amerikában és a Karib-tenger térségében igen elterjed, de egyre többet szerepel az európai éttermek menüjén is. Tápanyagokban, így rostban, káliumban, A- és C-vitaminban igen gazdag. Kutatások szerint jótékony hatással lehet a gyomor- és bélbántalmakra, többek között a Crohn-betegségre is.
Vízitorma. A jellegzetes ízű, általában salátaként fogyasztott növényt az egyik legegészségesebbnek tartják a zöldségek és a gyümölcsök között. Jelentős mennyiségben tartalmaz vasat, kalciumot, jódot, mangánt, folsavat, A-, B6-, C- és K-vitamint, valamint omega-3 zsírsavakat. A kutatások szerint a benne található antioxidánsok révén véd bizonyos daganatos betegségek ellen, javítja az emésztést, enyhén vízhajtó és a szervezetben felgyülemlett váladéktól is segít megszabadulni. Mindemellett igen alacsony az energiatartalma, 100 g vízitormában mindössze 11 kalória van.
Licsi. Ezt az egzotikus gyümölcsöt egyre több helyen vásárolhatjuk meg hazánkban is, fogyaszthatjuk gyümölcssalátában, fagylaltként, desszertek alkotóelemeként is. Káliumban és C-vitaminban gazdag, jótékonyan hat a szív- és érrendszer egészségére, csökkenti a gyulladásokat, és bizonyos daganatos betegségek, például a bélrendszeri daganatok megelőzésében is fontos szerepet játszhat.
Kapribogyó. A kapribogyót sokan csak ízesítő egzotikumként ismerik, pedig a kutatások szerint az egészségünk megőrzésében is fontos szerepet játszik. A szakemberek szerint a kapribogyó képes semlegesíteni azokat a vegyületeket, melyek a húsok megemésztésekor keletkeznek, és amelyek a daganatos betegségek rizikójának növekedésével is kapcsolatban hozhatóak.
Rozmaring. A rozmaring népszerű fűszer, de a jövőben valószínűleg még több rajongót szerez magának. A kutatások szerint csökkenti a cukorbetegség, az Alzheimer-kór és a makuladegeneráció kialakulásának esélyét, és összességében nagyon jó hatással van az agyunkra.
Fenyőmag. A mediterrán konyha jellegzetes fűszernövényének számos olyan előnye van, mellyel az olajos magvak (a dió, a mogyoró vagy a pisztácia) rendelkeznek, de emellett segítenek a fogyásban is, ugyanis csökkentik az étvágyat és és növelik a telítettségérzetet is.