A Hozd A Formád Magyarország! program keretében három oldalról, három féléven keresztül igyekeznek aktivizálnia gyerekeket. A cél az egészséges életmódhoz való hozzáállás megváltoztatása, és így a gyermekkori elhízás és az egészségtelen hétköznapok elleni együttes, aktív fellépés.
A Hozd A Formád Magyarország! 2008-ban indult, 11 város 14 iskolájának részvételével. A program egyrészt egy sokrétű, közel 5000 gyermek részvételével készült felmérést foglalt magában, majd a kapott eredmények alapján, a részt vevő iskolák bevonásával dolgozták ki a következő három félévre szóló akcióprogramot. Az első, jelenleg is tartó félévben a minőségi ételekre, alapanyagokra és az egészségesebb ételkészítési eljárások megismertetésre helyezik majd a hangsúlyt. Ezt a következő félévben a különböző mozgásformák, sportolási lehetőségek megismertetése, megszerettetése, megszervezése követi majd. Végül a szabadidő hasznosabb, tudatosabb eltöltése, a szabadidő egészségközpontú átalakítása lesz a téma. A féléveket egy-egy Hozd a Formád! Egészséghét zárja, az első május végén tartják majd az iskolákban. Az egészséghéten bemutathatják az elért eredményeket, és ekkor más iskolák is csatlakozhatnak a programhoz.
A kérdőív eredményei alapján kijelenthető, hogy nemcsak az elhízás, hanem a kóros soványság is fenyegeti a fiatalokat: a válaszadók között közel azonos volt a túlsúlyosok és a túlságosan soványak aránya. A felmérésből kiderül az is, hogy a 7 és 18 év közötti diákok, bár egészségesebben étkeznek, mint gondolnánk, a rendszeres mozgásra nagyon kevés időt szánnak, és a szabadidejük nagy részét a televízió és a számítógép előtt töltik. A gyerekek 60-70 százaléka rendszeresen, naponta fogyaszt zöldséget és gyümölcsöt, 80 százalékuk pedig a vizet jelölte meg, mint kedvenc és legtöbbet fogyasztott italát. A mozgásra azonban alig egy-két órát szánnak (van, ahol mindössze 27 percet naponta), ellenben összesen legalább négy órát töltenek a képernyő előtt.
A szervezők - az Egészséges Városok Magyarországi Szövetsége - a fő támogató Novartis segítségével azt tervezik, hogy a közeljövőben minél több iskola csatlakozik majd a programhoz, és az első három félévet több is követi majd. Fontosnak tartják, hogy a gyerekek minél korábban megismerkedjenek az egészségtudatos élettel, és az életmódjuk alakításában maguk is tevékenyen, kreatívan részt vegyenek.
Huták Judit