Együnk sok fehérjét reggelire!
Kutatások igazolják, hogy akik reggelire bőven esznek fehérjét , napközben sokkal kevésbé kívánják az édes ízeket. Ez azoknál is működik, akik nem tudnak rögtön ébredés után enni - ha a délelőtt folyamán bármikor sok fehérjét viszünk be, nem kell tartanunk attól, hogy elcsábulunk.
Ne éhezzünk!
A cukoréhség egyik leggyakoribb okozója, hogy lecsökken a vércukorszintünk , ami többek között olyankor is megesik, ha például kihagyunk egy étkezést. Inkább együnk kevesebbet a főétkezések során, és iktassunk be tízórait, illetve uzsonnát is - így nemcsak vércukorszintünk lesz stabilabb, de anyagcserénk is gyorsulni fog.
Figyeljünk a rejtett cukrokra!
Hozzáadott cukrok sokkal több ételben vannak, mint gondolnánk a ketchuptól egészen a kekszekig. A hozzáadott cukortól gyakrabban érezzük éhesnek magunkat, és mivel hozzászokik a szervezetünk, gyakrabban és több cukrot kívánunk, így egyfajta ördögi körbe kerülünk. Éppen ezért nagyon fontos, hogy mindig gondosan olvassuk el az élelmiszerek címkéjét, és keressük a cukormentes, illetve csökkentett cukortartalmú változatokat.
Figyeljünk az ízekre!
Minél több ízt tartalmaznak ételeink, annál kevésbé kívánjuk a cukrot. Használjunk izgalmas fűszereket, zöldfűszereket, kényeztessük az ízlelőbimbóinkat. Az édességekhez pedig adjunk fahéjat, vaníliát, mert így sokkal kevesebb cukor vagy más édesítő is elég lesz ahhoz, hogy finomak legyenek.
Aludjunk eleget!
A megfelelő mennyiségű alvás többek között azért is fontos, mert így működik jól a hormonrendszerünk. Bizonyos hormonok, mint a leptin vagy a ghrelin alul-, illetve túltermelődése is okozhat éhségérzetet, illetve fokozott vágyakozást az édességek iránt.
Forrás: rodalesorganiclife.com