A Jemenből származó kávét az egész világ magáénak érzi, s ennek megfelelően kialakultak a különféle stílusban megfőzött italok. Tulajdonképpen a kávénak olyan a sok elkészítési módja van, amit esély sincs bemutatni, de néhány nemzeti fajtával érdemes megismerkedni. Az olaszok hozzánk hasonlóan cukorral isszák az eszpresszót, Németországban és Svájcban forró csokoládéval keverik a kávét, Belgiumban csokidarabokat tesznek bele, de a kávé elképzelhetetlen a mellé felszolgált keksz nélkül, az osztrákok tejszínhabbal dúsítják a mexikóiak pedig fahéjat szórnak rá. Marokkóban borssal isszák, a Közel-Keleten pedig kardamommal és más fűszerekkel dobják fel, Egyiptomban viszont tisztán és erősen isszák a kávét, ott a tej és a cukor képtelenség a kávé élvezetéhez. Nézzük ezek után a konkrétumokat:
Kaffeost – Finnország
Finnországban forró kávé öntenek a juustoleipä (olvadó sajt) darabokra. A finnek mindenesetre imádják ezt a furcsa kombót.
Türk Kahvesi – Törökország
A pörkölt és finomra őrölt kávét speciális vörös vagy sárgaréz edényben úgynevezett cezve-ben főzik fel. Török kávé különlegessége, hogy szűretlenül szolgálják fel, és így a zacc az ital aljára süllyed. A levet ezért óvatosan kell lehörpinteni az üledékről.
Yuanyang – Malajzia
Ezt az ízes és erős italt melegen vagy hidegen is fogyasztják, három rész feketekávéból hét rész hongkongi stílusú (fekete tea és tej keverékéből) álló teából készül.
Flat White – Ausztrália
A „lapos fehér” ital az ausztrálok kedvence, amelyben egy kis gőzöléssel és tejjel finom habosságot csempésznek az eszpresszóba .
Frappé - Görögország
A frappé egy népszerű nyári ital Görögországban, amely tulajdonképpen jeges instant kávé jó nagy adag tejhabbal.
Espresso Romano – Olaszország
Egy igazi olasz eszpresszó, amelyben a csavart egy szelet citrom adja, ami az ellenpontozás révén kiemeli az édesebb ízeket.
Cà phê đá – Vietnam
Ez a nagyon édes és nagyon erős vietnami jeges kávé durvára őrölt sötét pörkölt kávéból készül, amelyet sűrített tejjel átfőznek és a jégen eresztenek keresztül, mielőtt csepegtetve leszűrnék.
Café de Olla – Mexikó
Egy darab fahéjjal főzik meg, s a hagyományos mexikói kávéhoz Piloncillo (finomítatlan nádcukor) dukál, és agyagbögrében szervírozzák, mert a helyiek szerint ez kihozza a kávé ízét.
Café Touba – Szenegál
Ez az ital ízesített guineai borssal és esetenként szegfűszeggel készül. A fűszereket összekeverik a kávébabban és együtt pörkölik meg, majd őrlik, leszűrik a kávéfőzéshez.
Cafezinho – Brazília
A cafezinho (kávécska) messze a legnépszerűbb ital Brazíliában. Hasonló az eszpresszóhoz, kicsi és erős. Az egyetlen különbség, hogy cafezinhos előre édesített, általában cukorral főzik meg.
Cafe Bombon – Spanyolország
Akik a kávét édesen szeretik Spanyolország a cafe bombonban biztosan nem csalódnak. Az intenzíven vastag és a cukros italba a sűrített tej és a feketekávé azonos arányban szerepel.
Ír kávé – Írország
Ezt a kávé-koktélt nálunk is sokan ismerik. A forró kávéba, ír whisky és a cukor is jut bővel, s a felszínén sűrű krém tetőzi be az élvezeteket.
Wiener Melange – Ausztria
Hasonló a cappuccinóhoz, hiszen az espresso tetején gőzölt tej és tejhab, és sokszor egy adag tejszínhab és kakaópor is terpeszkedik.
Café au lait – Franciaország
A francia tejeskávé népszerű reggeli ital, amely egyenlő részben áll gőzölt tejből és frissen főzött kávéból. Az a trükkje, hogy egy nagy pohárban kell felszolgálni, amelybe a friss croissant is belemártogatható.
Csípős kávé – Marokkó
Ebben az illatos keverékben a sötét kávé összeolvad olya buja fűszerekkel, mint a kardamom, a fekete bors, a fahéj, a szegfűszeg és a szerecsendió.
Forrás: businessinsider.com