Együnk kalciumban gazdag ételeket!
A fokozott kalciumbevitel nagyon fontos, ha testünk épp egy törött csontot próbál meggyógyítani. Sokkal jobb, ha nem táplálékkiegészítőkkel, hanem a megfelelő ételek fogyasztásával biztosítjuk, fogyasszunk tehát ilyesmit bőségesen, például tejtermékek formájában. Ilyenkor érdemes lehet D-vitamint is szedni, amely nagyon fontos ahhoz, hogy a bevitt kalcium megfelelően tudjon felszívódni. Fontos még, hogy magnéziumból is eleget vigyünk be, hogy legyen elég erőnk, illetve sok K- és C-vitaminra is szükségünk lesz a kollagéntermeléshez és az esetleges sebek gyógyításához.
Táplálkozzunk körültekintően!
A törésből gyógyulóknak nagyon hasznos étel a csontleves, mivel sok benne az ásványi anyag, amely segíti a regenerálódást, de viszonylag alacsony a kalóriatartalma. Ez pedig ilyenkor fontos szempont, mivel vélhetően jóval kevesebbet mozgunk, mint amikor egészségesek vagyunk. Igaz, hogy ilyenkor szervezetünknek a gyógyuláshoz több kalóriára is van szüksége, de ha nem figyelünk, akkor könnyedén sokszorosan túlszárnyalhatjuk a kívánt mennyiséget. Saláták , sok zöldség és gyümölcs, sovány húsok, teljes kiőrlésű gabonafélék képezzék étrendünk alapját! Akármennyire csábító is, próbáljunk ellenállni a mindennapos pizzarendelésnek, és édességekkel se vigasztaljuk magunkat rendszeresen. Persze, alkalmanként ehetünk bármit, amit megkívánunk, de csak mértékkel.
Együnk változatosan!
A szezámmag, a tahini, a chiamag és a babfélék a tejtermékek mellett szintén nagyszerű kalciumforrások, akárcsak a sötét színű leveles zöldek. A lazacban, a szardíniában, a tojásban, a gombában D-vitaminból van sok, de ne feledjük, hogy ennek a vitaminnak az első számú forrása a napfény, így ha tehetjük, mindennap töltsünk pár percet a szabadban. Fontos a megfelelő mennyiségű fehérje bevitele is, mivel szükség van rá a szövetek regenerációjához, így a sovány húsok mellett halat, túrót és csicseriborsót is érdemes gyakran fogyasztani.
Forrás: rodalesorganiclife.com