Arany tejet házilag készíteni egyáltalán nem bonyolult. Szükség van hozzá fél csésze tejre - ez lehet növényi, vagy állati tej, a legfinomabb talán egy kicsit magasabb zsírtartalmú kókusztejből készíteni. Kell még hozzá egy teáskanál kurkumapor, fél teáskanál gyömbérpor (vagy egy kevéske friss, reszelt gyömbér), fél teáskanál fahéj, egy csipet őrölt feketebors , és egy teáskanál méz, vagy juharszirup.
Az összes hozzávalót össze kell keverni, majd 10 percig gyöngyözve forralni, amíg illatozni nem kezd. Ezután teaszűrőn, vagy tiszta konyharuhán átszűrni, és még melegen elfogyasztani. A mennyiségek többszörözésével több adag is készíthető. Ez az ital bármilyen napszakban fogyasztva egészséges.
Antioxidáns, és gyulladáscsökkentő hatású
Az arany tej hozzávalói értékes antioxidánsokat tartalmaznak, ezért jót tesz az agynak, a csontoknak, az emésztésnek is. A kurkumában található kurkumin , ami az élénk színét is adja, védi a sejteket az oxidatív stressztől, és a fahéjban és a gyömbérben lévő anyagok is hasonló hatásúak.
Emellett az italban sok a gyulladáscsökentő hatású anyag is. A szervezetben zajló gyulladásos folyamatok sok betegség, például a rák, az Alzheimer-kór, vagy különféle anyagcsere-zavarok, ízületi problémák kialakulásának esélyét is megnövelik. Azoknak, akik az arhtritisz valamelyik formájában szenvednek, a szakemberek kifejezetten ajánlják az arany tej rendszeres fogyasztását.
Jót tesz az agynak és a szívnek
Az ital hozzávalói az agyfunkcióknak is jót tesznek, a fahéj, a kurkuma és a gyömbér is kifejezetten agyvédő hatású, különösen a memória épségének megőrzésében, illetve az Alzheimer-kór kialakulásának megelőzésében ígéretesek a kutatások szerint. A kurkuma kurkumin-tartalma a depresszió, kedélybetegségek tüneteinek enyhítésében is segítséget nyújthat.
Az arany tej három alapfűszere emellett a szív egészségét is segít megvédeni, a fahéj és a gyömbér pedig a vércukorszint szabályozásában játszhat szerepet. Kutatások szerint mindkettő csökkentheti a vércukorszintet , illetve növelheti az inzulinérzékenységet - ezekre az előnyös hatásokra viszont leginkább akkor számíthatunk, ha az édesítésre szánt mézet, illetve juharszirupot elhagyjuk az italból. Ebben az esetben érdemes sűrű kókusztejből készíteni, amelynek már önmagában édeskés íze van.
Forrás: Healthline