Nagyon szomjasak vagyunk
Ha túl sok fehérjét eszünk, a veséknek kétszer olyan keményen kell dolgozniuk, hogy kiürítsék ezeket a szervezetből a vizelettel, ettől pedig nagyon megszomjazhatunk. Mivel a gyakori vizelés sok nátriumot, káliumot és magnéziumot mos ki a szervezetből, így akik sok fehérjét és kevés szénhidrátot esznek, azoknál gyakoribb az elektrolitvesztés.
Székrekedés vagy hasmenés
Ha nem eszünk teljes kiőrlésű gabonaféléket, dióféléket, olajos magokat és gyümölcsöt, akkor nagyon könnyen megeshet, hogy túlzottan lecsökken a rostbevitelünk, ami emésztési zavarokhoz és székrekedéshez vezethet. A szénhidrátszegény, de fehérjében gazdag étrend ráadásul pusztítja a jó baktériumokat az emésztőrendszerben, amitől bélműködési zavarunk, hasmenésünk is lehet.
Hangulatingadozás
Hosszú távon a túlzott fehérjebevitel a hangulatunkra is hatással lehet. A bélflóra egyensúlyának felborulása ugyanis számos kutatás szerint hatással van a mentális állapotra, ezért vannak, akiknél ez a fajta táplálkozás hangulatzavarokat okozhat. Ilyenkor érdemes némi lassan felszívódó szénhidrátot, például édesburgonyát, barna rizst, illetve némi bogyós gyümölcsöt építeni az étrendbe.
Hízás
Bár nehéz elhinni, hogy a szénhidrátban szegény, de fehérjében gazdag étrend hízást okozhat, az állítás igaz. Ennek is az az oka, hogy felborul az emésztőrendszer egyensúlya, illetve az is számít, hogy ha a szervezet nem jut elég szénhidráthoz, akkor tartalékoló üzemmódba kapcsol. Ráadásul ha kizárólag arra figyelünk, hogy sok fehérjét együnk, akkor a kalóriákkal is könnyen túlzásba eshetünk.
Rossz lehelet
A szuperalacsony szénhidráttartalmú ketogén diétát követőknél sokszor előfordul, hogy kellemetlen a leheletük. Ez annak a tünete, hogy szervezetünk szénhidrátraktárai kiürültek, ezért zsírt éget, hogy energiát nyerjen. Ez rövid távon hatásos fogyókúra lehet, hosszú távon viszont egészségügyi kockázatai lehetnek.
Forrás: rodalesorganiclife.com